Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Komondor - Komondoras

Komondorai kilę iš Azijos, V a. hunų atgabenti į vengrų žemes. Vengrai ilgai su jais lygumose ganė bandas. Šiandieninis komondoras labai paklusnus, ištikimas savo šeimininkui, bet kartu ir labai savarankiškas.

Išvaizda

Komondorai dideli ir galingi šunys. Jų išvaizda kelia pagarbą. Patinų minimalus ūgis yra 70 cm, patelių – 65 cm. Svoris atitinkamai 50-60 kg ir 40-50 kg.
Galva plati, proporcinga kūnui. Kaukolė skliauto formos, su aiškiai išreikšta kakta. „Stopas“ gerai išreikštas, tačiau ne per daug status. Nosies tiltas tiesus, galas bukas, o pati nosis juoda. Lūpos taip pat juodos, neatvėpusios. Lūpų kampai dantyti. Žandikauliai itin tviti. Žandai platūs, vidutinio ilgio. Akys tamsiai rudos, apibrėžtos juoda linija. Ausys vidutiniame aukštyje, V ar U formos. Nulėpusios.
Kaklas labai raumeningas ir gana trumpas. Turi būti įstatytas 35 º kampu.
Nugara taip pat trumpa. Šonai vidutinio ilgio. Krūtinė plati, raumeninga, vidutinio gilumo. Pilvas šiek tiek įtrauktas. Pasturgalis vidutinio ilgio, nuožulnus.
Kojos tiesios, lygiagrečios ir stiprios. Pėdos didelės, pirštai tvirtai sujungti. Eisena lengva, laisva ir lygi. Uodega žemai įstatyta, laikoma nukarusi. Kai šuo yra budrus, ji gali būti ir pakelta. Pats uodegos galiukas truputį lenktas. Pageidaujama, kad uodega siektų kulkšnis.
Oda yra pilkai melsva. Kailis ilgas, šiurkštus, tankus ir gauruotas – susivijęs į veltinius (pagrindinis reikalavimas). Ilgesnis šonuose ir apatinėje kūno dalyje (20-27 cm). Nugaros, krūtinės šonuose, pečių srityse kailis vidutinio ilgio (15-22 cm). Pavilnė kiek plonesnė. Ant skruostų, antakių srityje, galvos viršuje, ant kaklo ir kojų – trumpas (10-18 cm). Kailio spalva – dramblio kaulo.

Būdas

Nemėgsta glamonių, bet yra ištikimas savo šeimininkui. Svetimiems žmonėms abejingas, o įsibrovėlį ar erzintoją puola žaibiškai, visai nelodamas. Jei priešininkas pasiduoda, paleidžia. Paklusnus. Labai ištvermingas – visą naktį gali lakstyti po saugomą teritoriją. Dieną mėgsta snausti, bet visada išlieka budrus.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu