Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Kuvasz - Kuvašas

Kuvašai – iš Vengrijos kilę dideli balti sargšuniai. Jie Vengrijoje pasirodė XII a. kartu su turkų klajokliais piemenimis. Veislės pavadinimas išvertus iš turkų kalbos – kawasz – reiškia ginkluotą sargą. Vardas puikiai apibūdina veislę.

Išvaizda

Kuvašai yra dideli, tvirto sudėjimo šunys. Jų kūnas raumeningas, atletiškas. Kuvašų ūgis siekia 71-76 cm, o svoris – 45-52 kg. Patelės šiek tiek smulkesnės.
Kuvašų galva laikoma viena dailiausių jo kūno dalių. Ji yra didelė, tačiau proporcinga kūnui. Nasrai proporcingo galvai ilgio. Nosies tiltas tiesus. Pati nosis didelė, su plačiomis šnervėmis, juodos spalvos. Lūpos taip pat juodos, tvirtai dengiančios dantis. Pageidaujamas žirklinis sąkandis. Migdolo formos, šiek tiek įžambios akys yra gana toli viena nuo kitos ir privalo būti tamsios spalvos – kuo tamsesnės, tuo geriau. Ausys V raidės formos, su šiek tiek suapvalintais galiukais. Kai ausys nukreiptos į priekį, jų galiukai dengia akis. Vidiniai ausų kampai laikomi šalia skruostų.
Vidutinio ilgio kaklas raumeningas, ties ketera išlenktas. Nugara tiesi, vidutinio ilgio, gana plati ir tvirta. Į galą ji švelniai nuožulnėja. Juosmuo trumpas, siauras, bet raumeningas. Krūtinė gili, beveik siekianti alkūnes, su ilgais, išgaubtais šonkauliais. Pilvas gerokai įtrauktas.
Kojos tiesios, raumeningos. Letenos apvalios, su suglaustais pirštais. Nagai turėtų būti tamsūs. Eisena lengva, grakšti. Žemai laikoma uodega siekia kulkšnis. Kai šuo džiaugiasi, uodega laikoma pakelta iki juosmens lygio, o jos galiukas šiek tiek riestas.
Kailis dvisluoksnis. Pavilnė tanki. Viršutinis kailis šiurkščios tekstūros, tiesus ar šiek tiek banguotas. Galva, ausys ir letenos padengti trumpesniu ir švelniu, minkštu kailiu. Ant kaklo auga ilgesnis nei viso kūno kailis, suformuojantis dailią apykaklę, besitęsiančią iki pat krūtinės. Kailio spalva būtinai privalo būti balta.

Būdas

Kuvašai apibūdinami kaip gero būdo, sumanūs, smalsūs šunys. Jie itin atsidavę savo šeimininkui, prieraišūs. Kuvašai dėl savo šeimos yra pasiryžę padayti bet ką – esant reikalui jie netgi gali paaukoti gyvybę – itin budriai saugo vaikus. Savus šie šunys gina itin narsiai, tvirtai, be menkiausio baimės šešėlio. Dėl stipraus saugojimo instinkto kuvašai ne itin mėgsta bendrauti su svetimais žmonėmis – su jais elgiasi draugiškai, nepiktai, tačiau kiek įtariai, visada išlieka budrūs.
Kuvašai vertinami ir dėl savo sumanumo. Juos nesunku dresuoti, galima išmokyti įvairių komandų, paruošti įvairiems darbams. Sunkumų gali kilti tik dėl paklusnumo rungčių – kuvašai yra užsispyrę šunys. Dresuojant šią veislę reikia elgtis švelniai, netaikyti griežtų nuobaudų – į jas kuvašai reaguoja itin jautriai ir gali dar labiau užsispirti ir nepaklusti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu