Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Labrador Retriever - Labradoro retriveris

Labradoro retriveriai – vieni populiariausių šunų visame pasaulyje – kilę iš Didžiosios Britanijos XIXa. Jų kilmė susijusi su Niūfaundlendo Sent Džonso regionu Kanadoje. Ten, kad nebūtų painiojami su niūfaundlendu, jie buvo vadinami „mažaisiais vandens šunimis“. Į Angliją ši veislė pateko sūdytų menkių pirklių dėka. Jie šiuos šunis atgabeno į Dorseto Pulio uostą. Ten juos įsigijo vietiniai žemvaldžiai ir išgrynino veislę paukštšunio darbui.

Išvaizda

Labradoro retriveriai yra tvirtai sudėti, vidutinio dydžio šunys. Jų ūgis nuo 54 iki 57 cm, o svoris nuo 25 iki 34 kg. Kaukolė plati, galva kalto formos. Vidutinio dydžio trikampio formos ausys laikomos nuleistos šalia skruostų. Akys vidutinio dydžio, toli viena nuo kitos, šokoladinės spalvos. Žvilgsnis draugiškas ir nuoširdus. Nasrai ilgi ir siauri. Nosis turėtų būti plati, su didelėmis šnervėmis. Nosies spalva juoda arba ruda – priklausomai nuo kailio spalvos. Žandikauliai galingi. Lūpos mėsingos, šiek tiek atvėpusios. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis. Priimtinas ir lygus sąkandis, tačiau jis nėra pageidautinas.
Kaklas proporcingo kūnui ilgio, raumeningas. Nugara stipri. Krūtinė vidutinio pločio. Apatinė kūno linija beveik tiesi. Juosmuo turi būti trumpas, platus ir stiprus.
Uodega ties pagrindu itin masyvi, o link galiuko palaipsniui siaurėja. Ji yra vidutinio ilgio, nesiekianti kulkšnių. Laikoma šiek tiek pakelta, bet negali būti užlenkta virš nugaros. Priekinės kojos tvirtų kaulų, tiesios nuo pat pečių iki apačios. Užpakalinės kojos plačios, raumeningos ir tvirtos. Letenos didelės ir apskritos. Pirštai skliautiniai.
Kailis turi būti trumpas, tiesus ir labai tankus. Pavilnė švelni, nepralaidi vandeniui. Galimos kalio spalvos yra geltona, šokoladinė arba juoda.

Būdas

Labradoro retriveriai yra vieni patikimiausių ir paklusniausių šunų. Jis puikiai sutaria su vaikais, yra labai draugiškas, mielas ir visiškai nepiktas. Labradoro retriveriai gali būti ne tik gerais šeimos draugais, bet ir nusotabiais darbiniais šunimis. Tinkamai išdresuoti, jie gali būti gerais aklųjų vedliais, apsaugos tarnybų pagalbininkais ar medžiotojų palydovais – atneša nušautą laimikį.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu