Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Landseer (europ�isch-kontinentaler Typ) (Continental-European type) - Landsyras

Landsyrai kilę iš Vokietijos. Jie panašūs į niufaundlendus, tačiau yra šiek tiek lieknesni, ilgesnėmis kojomis. Jų kaukolė kampuotesnė ir tiesesnė, o kailis tankesnis nei niufaundlendo.

Išvaizda

Landsyrai yra galingos, tvirtos išvaizdos šunys. Patinų ūgis siekia 72-80 cm, patelių – 67-72 cm.
Kaukolė plati, masyvi, su aiškiai išreikšta kaktos linija. Nasrų ilgis lygus jų gyliui. Sąkandis žirklinis. Lūpos siauros ir tvirtai prrigludusios. Juodos spalvos. Nosis taip pat juoda. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, gana giliai įsodintos. Jų spalva nuo rudos iki tamsiai rudos. Išraiška draugiška. Ausys trikampio formos, vidutinio dydžio, nulėpusios, siekia vidinį akies kampą. Jos įstatytos aukštai ant galvos.
Kaklas raumeningas ir platus. Kūnas ilgas, platus ir stiprus. Nugara tiesi. Juosmuo raumeningas. Krūtinės ląsta gili, plati ir labai raumeninga. Pilvas šiek tiek įtrauktas.
Kojos taip pat itin tvirtos, tiesios. Jų kaulai stiprūs ir masyvūs. Pėdos didelės. Eisena lengva ir plati. Uodega ilga, siekia žemiau kulkšnių, galas gali būti šiek tiek lenktas. Ji gausiai apaugusi kailiu.
Kailis, išskytus ant galvos, ilgas, tiesus ir tankus, su pavilne. Jį labai malonu liesti, nes yra švelnus ir minkštas. Kailio spalva – balta su juodais pamarginimais. Apykaklė, krūtinės priekis, pilvas ir kojos privalo būti baltos. Galva juoda su baltais nasrais ir balta žyme ang galvos (žaibu).

Būdas

Landsyrai yra prieraišūs, labai ištikimi augintiniai. Jie myli vaikus ir linkę juos ginti, nors ir yra labai taikūs ir ramūs šunys. Landsyrai draugiškai elgiasi ir su svečiais. Puikiai sutaria ir su kitais gyvūnais, nesvarbu, kas tai bebūtų – katė ar šuo. Tiesa, kai kurie patinai gali būti agresyvūs kitų patinų atžvilgiu. Landsyrai labai komunikabilūs gyvūnai. Jie nemėgsta vienatvės. Dievina buvimą gamtoje, ypač patinka vandens telkiniai, maudynės. Nors Landsyrai protingi šunys, dresuoti juos gana sunku. Tai reikia daryti ramiai, nes šie šunys labai jautrūs.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu