Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Leonberger - Leonbergeris

Leonbergeriai kilę iš Leonbergo miesto, Vokietijos. Šio miesto meras Aldermanas Heinrichas Esigas, norėdamas išvesti panašius šunis į miesto herbo liūtą, sukryžmino landsyrus, niūfaundlendus, senbernarus ir Pirėnų kalnų šunis. Taip atsirado ši veislė. Po antrojo pasaulinio karo Leonbergerių beveik neliko, bet per pasatruosius 25 m. rūpestingi veisėjai veislę atgaivino. Dabar jos atstovų galima rasti ne tik gimtojoje Vokietijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje ir Amerikoje. Tiesa, kai pirmą kartą veislė buvo pristatyta parodoje, ekspertai ją atmetė, teigdami, kad tai – paprasčiausias kelių veislių mišrūnas. Nepaisant to, tai itin gražūs šunys.

Išvaizda

Leonbergeriai yra dideli, 65-80 cm ūgio, 34-50 kg svorio šunys. Jų kūnas masyvus, raumeningas. Stovėsena tvirta ir išdidi.
Galva didelė, stačiakampio formos. Migdolo formos akys vidutinio dydžio, tasmiai rudos spalvos. Išraiška švelni, draugiška ir sumani. Ausys didelis, jų plotis lygus ilgiui, o forma primena trikampį. Jos laikomos nuleistos galvos šonuose – galiukai siekia lūpų kampučius. Kaukolė tarp ausų plati, išlenkta. Aiškiai matomas pakaktys. Nasrai gana ilgi, nosies tiltas šiek tiek išlenktas (romėniško tipo) arba lygus. Nosis didelė, su plačiomis šnervėmis, visada tik juodos spalvos. Lūpos neatvėpusios, standžios, taip pat juodos spalvos. Dantys dideli, stiprūs. Sąkandis žirklinis, bet leidžiamas ir lygus.
Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas. Nugara ilga, tvirta. Krūtinė plati, erdvi ir gili, siekianti alkūnes. Šonkauliai išgaubti. Pilvas vos įtrauktas. Juosmuo platus, stiprus ir raumeningas. Strėnos taip pat plačios, švelniai nuožulnėjančios.
Gauruota, ilga uodega laikoma pusiau arba visiškai nuleista. Priekinės kojos gana toli viena nuo kitos, turi tvirtus sąnarius, masyvius kaulus. Užpakalinės kojos raumeningos ir labai stiprios. Letenos didelės, apvalios, su skliautiškais pirštais ir plaukiamosiomis plėvėmis. Padai juodos spalvos.
Kailis vidutinio ilgio, tankus, prigludęs prie kūno, tiesus ar vos banguotas. Jis nepralaidus vandeniui. Ant snukio ir priekinių kojų kailis trumpesnis. Kailio tekstūra šiurkšti. Pavilnė tanki ir švelni. Galimos kailio spalvos yra geltonai auksinė arba raudonai ruda, su ar be tamsesnių šešėlių.

Būdas

Leonbergeriai yra švelnaus charakterio, mėgstantys bendrauti šunys. Jų temperamentas pastovus, ramus, tačiau žaimingas. Dėl šių savybių leonbergeriai puikiai sutaria su vaikais ir yra idealūs augintiniai šeimai. Jie niekada nerodo agresijos, pykčio. Dar vienas veislės privalumas – imlumas dresūrai. Leonbergeriai yra sumanūs šunys, gebantys nesunkiai įsisavinti naujus dalykus.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu