Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Lhasa Apso - Lasos apso

Lasos apsai kilę iš Senovės Tibeto. Tibetiečiai šunis veisdavo ne dėl išvaizdos, o dėl būdo, todėl Lasos apsai yra puikaus charakterio šunys. Šiuos šunis senovėje paprastai laikydavo turtingieji, jų tarpe jie buvo populiarūs Dalai Lama rūmuose. Kai Lasos pasai pasirodė Vakarų Europojo, įvyko šioks toks nesusipratimas – iš pradžių jie buvo priskirti vienai kategorijai su Tibeto terjerais ir ši cu. 1934 m. buvo pripažinta, kad šie šunys yra skirtingų veislių.

Išvaizda

Lasos apsai yra nedideli, 25-28 cm ūgio ir 6-7 kg svorio šuneliai. Tiesa, dėl ilgo, žemę siekiančio kailio jie atrodo šiek tiek didesni nei yra iš tikrųjų. Patelės turėtų būti smulkesnės už patinus.
Galva masyvi, apaugusi ilgais vešliais tiesiais plaukais. Nasrai vidutinio ilgio, pageidautina, kad būtų kvadratiniai. Nosis mažytė, juoda. Tamsiai rudų akių beveik nesimato, nes jas dengia kailis. Ausys nulėpusios, taip pat padengtos ilgu kailiu, laikomos galvos šonuose.
Kūnas kompaktiškas, tvirtai sudėtas. Kojos tiesios, tačiau jų nesimato-slepiasi po kailiu. Letenos primena katės – apvalios, nedidelės, su glaudžiai sudėtais pirštais.
Kailis ant viso kūno labai ilgas, tiesus ir labai tankus. Galimos spalvos: balta, auksinė, tamsiai pilkšva, rudam juoda arba dvispalvė.

Būdas

Lasos apsai yra energingi ir labai smagūs šuneliai. Nors yra draugiški, tačiau tuo pat metu ir labai narsūs. Šie šuneliai visiškai nesuvokia savo dydžio ir elgiasi taip pat narsiai kaip didžiųjų veislių atstovai. Auginantieji Lasos apsus sako, kad jie visiškai bebaimiai, tad gali būti puikūs namų sargai.
Nors mėgsta žaisti, Lasos apsai nėra itin daug aktyvios veiklos reikalaujantys šunys. Jiems gana kasdienių įprastų pasivaikščiojimų lauke. Dėl to šie šunys gali gyventi ir mieste, bute – veislė prisitaiko prie pačių įvairiausių sąlygų ir jaučiasi komfortabiliai net ir ne itin erdvioje aplinkoje.
Dresuoti šiuos šuniukus paprastai būna sudėtinga, nes jie linkę į užsispyrimą. Jie nevykdo komandos paprasčiausiai dėl to, kad tuo metu nenori to daryti. Apskritai, Lasos apsai yra nuotaikos šunys, todėl nelabai rekomenduojami šeimoms, auginančioms mažamečius vaikus.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu