Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Little Lion Dog (Petit chien lion) - Šuo liūtukas

Šunų liūtukų kilmė panašį į kitų europinės viduržemio jūros regiono bišonų kilmę. Nors ir neįprastas, šis iš Prancūzijos XVII a. kilęs šuo jau nebėra retenybė. Šunų liūtukų protėvių yra įvairiose Pietų Europos šalyse. Savo drobėse šiuos smagius šunelius vaizdavo Fransiskas Goja ir daugelis kitų dailininkų.

Išvaizda

Liūtiškai nukirptu kailiu šie šunys atrodo gležni ir ganėtinai neorūs, tačiau iš tiesų yra visiškai kitaip. Tai tvirti, kartais užsispyrę ir arogantiški mažyliai. Pagal veislės standartą šunų liūtukų ūgis turi būti nuo 25 iki 33 cm, o svoris 4-8 kg.
Galva yra vienas charakteringiausių veislės bruožų. Dėl to, kad yra gausiai apaugusi ilgu kailiu, ji atrodo gana didelė, o šukuosena primena liūto karčius. Snukio išraiška gyva, budri ir linksma. Giliai esančios, po ilgu kailiu pasislėpusios akys yra apvalios, didelės ir turi būti tamisos spalvos. Vidutinio ilgio, galvos šonuose nuleistos ausys apaugusios ilgais plaukais ir susilieja su galvos linija, tad daro ją vizualiai platesnę. Kaukolė tarp ausų gana plati ir plokščia. Būdingas gana aiškai išreikštas pakaktys. Snukis nedidelis, smailėjantis, besibaigiantis žemės rudumo nosimi – visgi spalva gali varijuoti priklausomai nuo kailio spalvos. Lūpos turi būti standžios, glotniai dengti žandikaulius. Jų spalva turi būti tokia pati kaip ir nosies. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis.
Gana ilgas kaklas yra šiek tiek išlenktas ir švelniai susilieja su pečių linija. Nugara vidutinio ilgio, tiesi. Juosmuo trumpas, bet tvirtas. Krūtinė gili, siekianti alkūnes. Pilvas šiek tiek įtrauktas.
Uodega vidutinio ilgio, užriesta virš nugaros, o ant jos galo auga plaukų kuokštas, primenantis liūto uodegą. Kojos vidutinio ilgio, tiesios. Letenos mažos, panašios į katės.
Kailis ilgas, banguotas, ypač aplink ausis ir ant uodegos. Jo tekstūra plona, minkšta. Šie šunys privalo būti kerpami liūtuku. Galimos visos kailio spalvos.

Būdas

Šunys liūtukai yra draugiški žmonėms, mėgstantys bendrauti su gyvūnais ir vaikais. Vis dėlto patinai dažnai puola kitus, net gerokai didesnius namų šunis, siekdami viršaus - veislė pasižymi drąsa. Šunų liūtukų augintojai itin džiaugiasi tuo, kad šie šunys yra labai sumanūs ir lengvai pasiduoda dresūrai. Nepaisant to, šeimininkas privalo gebėti išlaikyti lyderio poziciją, antraip šuo liūtukas gali pradėti elgtis arogantiškai, nebepaklusti šeimininko komandoms.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu