Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Long-haired Pyrenean Sheepdog (Berger des Pyrénées à poil long) - Pirėnų aviganis ilgaplaukis

Pirėnų aviganiai atsirado XVIII a. Prancūzijoje. Tai yra liesi, nedideli katalonų aviganio giminaičiai, naudoti avims ganyti ir saugoti. Egzistuoja trys Pirėnų aviganių atmainos – skiriasi jų kailio tipas.

Išvaizda

Pirėnų aviganiai yra nedideli, liesi, tačiau ištvermingi šunys. Jų ūgis siekia 38-56 cm, o svoris 8-15 kg.
Trikampio formos galva gana maža. Kaukolė viršugalvyje beveik plokščia. Snukio išraiška protinga, budri, šiek tiek klastinga ir išdykėliška. Migdolo formos akys atviros ir labai ekspresyvios. Jos turi būti tamsiai rudos spalvos. Mėlynos spalvos akys leidžiamos tik marmuro spalvos kailį turintiems šunims. Nesvarbu, kokios spalvos bebūtų kailis ir akys, jos turi būti tamsiai apvestos. Ausys gali būti paliekamos natūralios arba gali būti kerpamos. Natūralios ausys nėra ilgos, ties pagrindu gana plačios. Jos auga aukštai viršugalvyje. Nekirptos ausys laikomos nuleistos galvos šonuose, o kirptos būna stačios. Nasrai šiek tiek trumpesni nei kaukolė, tiesūs, siauri. Nosis privalo būti juodos spalvos. Lūpos gerai prigludusios, šiek tiek įtemptos – atrodo, kad Pirėnų aviganiai nuolat šypsosi. Dantys dideli ir stiprūs. Pageidaujamas žirklinis sąkandis.
Kaklas gana ilgas, išlenktas, švelniai ir dailiai įsiliejantis į pečių liniją. Viršutinė kūno dalis tvirta ir raumeninga. Juosmuo šiek tiek išlenktas. Pats kūnas gana ilgas. Krūtinė vidutinio gilumo.
Uodega gali būti ilga, natūraliai trumpa arba kirpta. Visi variantai vienodai priimtini. Kojos tiesios, raumeningos. Letenos ovalo formos. Nagai tvirti, tamsūs.
Kailis gali būti šiurkštus arba švelnus, ilgesnis arba trumpesnis – pagal tai skiriami skirtingi Pirėnų aviganių tipai. Kailio spalva gali būti rusva, pilka, melsva, rausvai ruda su baltu arba ruda su įjuodžiu.

Būdas

Pirėnų aviganiai yra puikūs darbiniai šunys. Jie greitai prisitaiko prie besikeičiančių situacijų, meistriškai saugo ir gano avių bandas. Pirėnų aviganiai turi tokį stiprų ganymo instinktą, kad sugeba tai daryti nuo pat mažens.
Veislė tinkama ne tik darbui, bet ir auginimui namuose. Pirėnų aviganiai yra labai prisirišę prie savo šeimininko ir puikiai jaučia jo nuotaikas. Nors yra draugiški, bet su nepažįstamaisiais šie šunys nėra linkę bendrauti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu