Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Majorca Shepherd Dog (Ca de Bestiar - Perro de pastor mallorquín): Short-haired - trumpaplaukis

Majorca aviganis (The Majorca Shepherd Dog; The Ca de Bestiar) yra aviganių veislė, kilusi iš Ispanijos ir daugiausiai auginama Balearų salose. Ji oficialiai pripažinta tik 2006 m. ir yra mažai paplitusi.

Išvaizda

Majorca aviganiai yra aukšti, dideli šunys. Patinų ūgis yra 66-73 cm, o patelių 62-68 cm. Svoris nuo 35 iki 40 kg.
Galva išraiškinga. Nasrai vidutinio dydžio, proporcingi galvai. Dantys stiprūs. Sąkandis žirklinis. Nosis būtinai juoda. Akys nedidelės, apvalios ir yra gana toli viena nuo kitos. Trikampio formos ausys laikomos nuleistos į priekį.
Kaklas trumpas ir stiprus. Nugara tvirta, raumeninga. Krūtinė gili, plati. Juosmuo itin raumeningas.
Priekinės kojos tiesios,s tiprios. Užpakalinės raumeningos. Letenos nedidelės, kompaktiškos, su lenktais pirštais ir tvirtais padais. Uodega paliekama natūrali – ilga, prie pagrindo plati, o link galo palaipsniui siaurėjanti.
Kailis gali būti dviejų tipų – ilgas (apie 7 cm) arba trumpas (1,5-3 cm). Tiek vienas, tiek kitas turi tankią pavilnę. Ilgas kailis gali būti šiek tiek banguotas. Kailio spalva gali būti įvairaus intensyvumo juoda.

Būdas

Majorca aviganiai yra sargūs, narsūs šunys, išveisti avių ganymui ir sargybai. Dirbdami gali būti agresyvūs. Šie šunys pasižymi sumanumu – visada atidžiai seka, kas vyksta aplinkui. Itin įtariai žvelgia į nepažįstamus žmones. Su šeimininku ir jo šeima elgiasi visiškai kitaip – yra prieraišūs, draugiški augintiniai. Tiesa, jie niekada nereikalauja daug dėmesio, nes yra labai nepriklausomi ir savarankiški, tad kai kada gali pasirodyti, kad jie ne itin mėgsta bendrauti.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu