Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Maltese - Maltos bišonas, Maltesė

Maltos bišonų kilmė yra ginčytina, tačiau tai – labai sena veislė, kilusi iš špicų tipo šunų, išveistų Pietų Europoje medžioklei. Veislė išplito ne tik Viduržemio jūros regione, bet ir Tolimuosiuose Rytuose. Istoriniai įrodymai liudija, kad tarp Maltos bišonų protėvių galėjo būti ir Tibeto terjerai, tibeto spanieliai ir net pekinesai. Archeologiniai tyrinėjimai rodo, kad veislė buvo žinoma ir senovės Egipte – 300-600 pr.m.e. Čia jie buvo karališkų šeimų augintiniais. Maltos bišonų atvaizdai aptinkami ir ant senovės graikų vazų. Veislę pirmą kartą aprašė taip pat graikai – garsus filosofas Aristotelis. Jis rašė, kad šie mieli šuneliai kilę iš Maltos salos.

Išvaizda

Maltos bišonai atrodo it žaisliniai šuneliai. Jų nedidelis kūnelis padengtas ilgu, šilkinės tekstūros kailiu. Jie yra vos 20-25 cm ūgio ir 2-3 kg svorio.
Galva vidutinio ilgio, proporcinga kūnui. Kaukolė viršugalvyje apvalaina. Ausys žemai įsodintos, nulėpusios, laikomos arti galvos. Apvalios, tamsios spalvos akys ne per toli viena nuo kitos. Žvilgsnis budrus. Nasrai vidutinio ilgio, siaurėjantys. Nosis juoda.
Kaklas proporcingo ilgio. Kūnas kompaktiškas, kvadrato formos. Nugara tiesi. Krūtinė gana gili. Juosmuo tvirtas. Apatinė kūno linija tik šiek tiek kyla į viršų.
Vešliu kailiu apaugusi uodega nulinkusi į šoną. Kojos tiesios, tvirtų kaulų. Pėdos mažos, apvalios.
Kailis vienasluoksnis, labai ilgas, tiesus. Jis tvarkingai krenta kūno šonuose ir siekia žemę. Jo tekstūra švelni it šilkas, blizgi, tad atrodo labai puošniai. Įspūdį sustiprina sniego baltumo kailio spalva – kitos spalvos nepriimtinos. Teleidžiama šviesiai rusvos ar gelsvos spalvos žymės prie ausų.
 

Būdas

Maltos bišonai yra gero būdo, meilūs šunys. Jie nuovokūs. Daugumą stebina savo drąsumu ir ištvermingumu – gali prisitaikyti prie įvairių sąlygų. Maltos bišonai ne tik draugiški, bet ir labai ištikimi savo šeimininkams.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu