Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Mastiff - Anglų mastifas

Anglų mastifų protėviai – legendiniai molosų šunys, buvę romėnų karo žygių palydovais. Šarvuoti šunys mūšyje grumdavosi aršiau nei kariai. Jie dalyvaudavo daugelyje karų, o Romos amfiteatruose linksmino žiūrovus kaip gladiatoriai grumtynėse su žvėrimis.

Išvaizda

Mastifai yra dideli, masyvūs šunys. Pamačius juos kyla didybės įspūdis. Patinų minimalus ūgis ties pečiais yra 76 cm, patelių – 68 cm.
Galva, iš kurio kampo į ją bežiūrėtum, atrodo masyvi. Pageidautina, kad ji būtų plati. Akys toli viena nuo kitos, vidutinio dydžio. Jų išraiška budri, bet draugiška. Akių spalva ruda – kuo ji tamsesnė, tuo geriau. Ausys nedidelės, V raidės formos, su suapvalintais galiukais. Jos laikomos nukarusios šalia skruostų. Kaukolė tarp ausų palti ir gana plokščia. „Stopas“ gana gerai matomas, tačiau ne per daug netikėtas. Nasrai trumpi, platūs, buki. Sąkandis žirklinis. Žandikauliai itin tvirti. Nosis taip pat plati, visada tamsios spalvos (kuo tamsesnė, tuo geriau). Šnervės plokščios.
Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas ir tvirtas. Šiek tiek išgaubtas. Viršutinė kūno linija tiesi. Nugara raumeninga, tvrirta. Krūtinės ląsta gili, plati, apvali. Šonkauliai išlenkti. Pilvas pastebimai įtrauktas. Juosmuo taip platus, raumeningas.
Uodegos pagrindas yra vidutiniame aukštyje. Pati uodega ilga, siekianti kulkšnis ar net šiek tiek žemiau. Pagrindas platus, o į galą uodega siaurėja. Laikoma nukarusi, tiesi ar šiek tiek lenkta.
Kojos tiesios, stiprios, plačiai viena nuo kitos įstatytos. Pėdos didelės, apvalios ir kompaktiškos. Pirštai išgaubti. Nagai juodi. Eisena tvirta.
Kailis tiesus, šiurkštus, vidutinio trumpumo. Pavilnė tanki, trumpa, prigludusi prie kūno. Kailio spalva geltonai ruda, abrikosinė arba marga. Margumo pagrindinė spalva taip pat turi būti geltonai ruda arba abrikosinė, o pamarginimai (dryžiai)tamsios spalvos. Nasrai, ausys, nosis turi būti tamsūs (kuo tamsesni, tuo geriau). Leidžiami nežymūs baltos spalvos lopinėliai ant krūtinės.

Būdas

Anglų mastifas ištikimas ir klusnus šuo. Šios veislės atstovai labai nuovokūs ir yra geri sargai. Įpykęs šis šuo gali būti labai pavojingas. Nepatikliai žiūri į nepažįstamus žmones.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu