Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Miniature Bull Terrier - Nykštukinis bulterjeras

Nykštukiniai bulterjerai atsirado XIX a. Didžiojoje Britanijoje. Pradėjus veisti bulterjerus, kartais pasitaikydavo ir mažesnių individų, tad veisėjams kilo mintis specialiai išveisti mažesnius, toibulterjerus, sveriančius ne daugiau kaip 4,5 kg. Bandymas nebuvo sėkmingas, tačiau pavyko išgauti mažesnę veislės atmainą – nykštukinius bulterjerus. Jie kilo tiesiogiai iš smulkių bulterjero veislės atstovų.

Išvaizda

Nykštukinis bulterjeras, nors ir nedidelis, privalo būti stipriai sudėtas, tvirtas, kvadratinių proporcijų. Šių šunų ūgis siekia 25-35 cm, o svoris 11-15 kg.
Galva turi būti ilga, stipri, o snukis ovalus. Snukio profilis nuo kaukolės iki nosies galiuko švelniai išlenktas. Kaukolė tarp ausų plokščia ir plati. Nedidelės, trikampio formos, smailėjančios ausys laikomos stačiai. Siauros, gilios, tamsiai spindinčios akys snukiui suteikia nuoširdžią ir sumanią išraišką. Nosis turi būti juodos spalvos, su plačiomis šnervėmis. Siauros, standžios lūpos glotniai dengia žandikaulius. Stiprūs, nemaži dantys sudaro lygų arba žirklinį sąkandį.
Ilgas kaklas privalo būti itin raumeningas ir šiek tiek išgaubtas. Nugara trumpa, bet stipri, ties juosmeniu šiek tiek išgaubta. Krūtinė gili ir, žiūrint iš priekio, labai plati. Apatinė kūno linija užpakalinių kojų link šiek tiek kyla ir suformuoja dailų linkį.
Žemai auganti uodega turi būti trumpa, ties pagrindu tvirta, mėsinga, o link galo siaurėjanti. Ji laikoma horizontalioje padėtyje. Vidutiniškai raumeningos priekinės kojos neilgos ir tobulai tiesios. Užpakalinės kur kas raumeningesnės, su stipriomis šlaunimis. Dailios, tvirtos letenos turi sugniaužtus, skliautinius pirštus, primenančius katės leteną.
Kailis trumpas, prigludęs prie kūno. Jo tekstūra šiurkšti, tačiau blizgi. Galimos kailio spalvos: balta, rusva, rauda, trispalvė ar tigrinė.

Būdas

Nors nykštukiniai bulterjerai kadaise buvo nuožmūs šunų kautynių dalyviai, tačiau dabar jie daug švelnesni, ramesnio būdo šunys. Jie yra bebaimiai ir esant kritinei situacijai gali aktyviai ginti savo šeimininką, tačiau paprastai šie šunys yra linksmi, paklusnūs ir labai prieraišūs.
Nykštukiniai bulterjerai puikiai tinka aktyvų gyvenimo būdą propaguojančioms šeimoms. Šios veislės šunys nemėgsta ilgai būti vieni, tad prieš pasirinkdami šią veislę, gerai pagalvokite, ar turėsite pakankamai laiko užsiėmimams su augintiniu – ilgiems pasivaikščiojimams, aktyvioms treniruotėms, dresūrai. Tinkamai dresuoti nykštukiniai bulterjerai gali gyventi ir šeimose, turinčiose ūgtelėjusių vaikų. Tiesa, juos būtina pamokyti, kaip išlaikyti lyderio poziciją šuns atžvilgiu. Jei norite, kad šios veislės šuo sutartų ir su kitais gyvūnais, būtina ankstyva socializacija, antraip nykštukiniai bulterjerai bus visiškai nepakantūs kitiems augintiniams ir jiems rodys didelę agresiją.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu