Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Miniature Pinscher (Zwergpinscher) - Cvergpinčeris

Cvergpinčeriai, dar vadinami nykštukiniais pinčeriais, yra prieš šimtus metų iš vokiečių pinčerių kilusi veislė, puikiai tikusi žiurkėms arklidėse gaudyti. Tiesa, anksčiau nykštukiniai pinčeriai buvo stambesni, šiandieninė jų išvaizda – vėlesnio selekcinio veisimo rezultatas. Šiandien šie maži šunys laikomi vien tik namuose, nors gebėjimas žiurkiauti niekur nedingo.

Išvaizda

Cvergpinčeriai yra nedideli, kompaktiško sudėjimo šuneliai. Jų ūgis siekia nuo 25 iki 31 cm.
Galva proporcinga kūnui. Snukis siaurėjantis. Akys gana didelės, ovalios, tamsios spalvos – kartais būna visiškai juodos. Aukštai augančios ausys laikomos stačios nuo pat pagrindo iki galiukų. Tiesa, jos gali būti kerpamos. Kaukolė tarp ausų plokščia. Nosis juoda (išskyrus šokoladinio kailio šunelių). Lūpos mažos, standžios, gerai prigludusios prie žandikaulių. Dantys sueina į žirklinį sąkandį.
Kaklas proporcingo kūnui ir galvai ilgio, šiek tiek gracingai išlenktas. Jis palaipsniui ir dailiai įsilieja į pečių liniją. Nugara šiek tiek nuožulnėjanti, raumeninga. Krūtinė gerai išsivysčiusi, gili, siekianti alkūnes ir su iškiliais šonkauliais. Pilvas šiek tiek įtrauktas. Juosmuo trumpas, bet tvirtas. Strėnos viename lygyje su nugara.
Kojos stiprių kaulų, tiesios. Aukštai auganti uodega laikoma pakelta. Paprastai ji trumpinama paliekant šuns dydžiui proporcingą ilgį. Letenos mažos, primenančios katės. Pirštai skliautiniai, tvirti.
Kailis trumpas, tiesus, tvirtos, blizgios tekstūros. Galimos kailio spalvos: raudona, sumišusi su juoda; juoda su rūdžių raudonumo žymėmis ant skruostų, lūpų, apatinio žandikaulio, kaklo, virš akių, krūtinės ir priekinių kojų apatinės dalies ir pėdų; šokoladinė su rūdžių raudonumo žymėmis tose pačiose srityse kaip ir juodo kailio šunų.

Būdas

Cvergpinčeriai yra tipiški maži šuneliai, įsivaizduojantys, kad jų smulkiame kūnelyje įkalintas tikras galiūnas. Šiai veislei būdinga neįtikėtina narsa, išdidumas ir didelė energija. Cvergpinčeriai yra itin sargūs, jie visada pasiryžę ginti savo šeimininką ir namus. Apskritai ši veislė itin atsidavusi savo šeimininkui. Šie sumanūs šuneliai gana gerai sutaria ir su vaikais bei kitais gyvūnais. Vis dėlto jų elgsena labai priklauso nuo auklėjimo. Svarbiausiai neleisti cvergpinčeriams per daug įsijausti į mažo šunelio sindromą, neleisti jiems tapti vadovaujančiuoju – ryžtingai parodykite, kas namie šeimininkas. Kitu atveju šios veislės atstovai gali tapti pernelyg reiklūs, nepaklusnūs, linkę triukšmauti. Laimei, cvergpinčeriai yra sumanūs, protingi šunys, tad juos pakankamai nesudėtinga dresuoti. Būsite nustebinti, kaip greitai cvergpinčeriai išmoksta naujų komandų ir Jums paklūsta.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu