Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Miniature Schnauzer (Zwergschnauzer ) - Cvergšnauceris

Cvergšnauceriai kilę iš XV a. Vokietijos, kur buvo naudojami kaip žiurkininkai. Beveik tobula ryzenšnaucerio ir mitelšnaucerio kopija – cvergšnauceriai – dar turi ir afenpinčerio bei nykštukinio pinčerio kraujo. Kai kurie šaltiniai teigia, kad šios veislės atsiradimui įtakos turėjo ir pudeliai, tačiau tai nelabai panašu į tiesą. Šiandien šie šunys laikomi kaip namų draugai ir populiariausi Šiaurės Amerikos miestuose.

Išvaizda

Cvergšnauceriai yra nedideli, bet tvirto sudėjimo šunys. Jų ūgis siekia nuo 30 iki 36 cm, o svoris nuo 6 iki 7 kg.
Kampuotų formų galva stirpi, snukis proporcingas galvos dydžiui, taip pat kampuotas. Nedidelės, giliai esančios, ovalios akys turi būti tamsios spalvos. Jų išraiška nuoširdi, draugiška. Nekirptos ausys yra V raidės formos, nedidelės, laikomos nulėpusios, o jei kirptos – laikomos stačios. Kaukolė tarp ausų plokščia.
Kaklas tvirtas ir gerokai išlenktas. Nugara tiesi, ties strėnomis šiek tiek nuožulnėja. Krūtinė trumpa, gili, siekianti alkūnes.
Aukštai auganti uodega laikoma pakelta. Paprastai ji trumpinama paliekant pakankamai pastebimą ilgį. Priekinės kojos tiesios, viena kitai lygiagrečios. Užpakalinės raumeningos, stiprios. Letenos apvalios ir trumpos, primenančios katės. Padai tvirti ir stori. Pirštai kompaktiški, skliautiniai.
Kailis dvisluoksnis – dengiamasis sluoksnis šiurkštus, kietas, banguotas, o pavilnė tanki ir trumpa. Galva, kaklas, ausys, krūtinė ir kūno kailis turi būti kerpamas. Galimos kailio spalvos yra juoda, juoda su sidabru ir „druska bei pipirai“ (balta persipynusi su juoda).

Būdas

Cvergšnauceriai yra ramūs, lengvai dresuojami, nelinkę kandžiotis šunys. Gerai sutaria su vaikais ir kitais šunimis, lengvai pritama prie šeimos gyvenimo būdo. Dėl šių savybių šie šunys puikiai tinka nepatyrusiems šunų augintojams. Entuziastingai lojantis cvergšnauceris puikiai sargauja.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu