Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Mudi - Mudis

Mudis yra vengrų kilmės sargšunis ir bandaginis. Kadaise Vengrijoje visi bandaginiai buvo priskiriami vienai veislei, kuriai priklausė ir šie šunys, tačiau XIX a. ketvirtajame dešimtmetyje mudžiai buvo atskirti nuo kitų vengrų bandaginių – pulių ir pumių. Ši aviganių rūšis, net ir atskyrus ją nuo kitų, netapo populiaria – ji retai sutinkama net ir pačioje Vengrijoje. Kodėl šios veislės atstovų nėra daug, neaišku, tačiau spėjama, kad tai lėmė neaiški jų kilmė ir paprasta išvaizda. Jei neatsiras užsidegusių veisėjų, mudžiams net yra pavojus visiškai išnykti.

Išvaizda

Mudžiai yra vidutinio dydžio – šunys 41-47 cm, kalės 38-44 cm ūgio. Svoris atitinkamai 11-13 kg ir 8-11 kg. Svarbios kūno proporcijos – kūno ilgis turi būti beveik lygus aukščiui.
Galva yra ryškiausia mudžių kūno dalis. Ji yra kalto formos ir itin ekspresyvi. Kaukolė yra šiek tiek išgaubta. Kakta neišreikšta. Nasrai stiprūs. Nosies tiltas tiesus. Pati nosis siaura, apvali, su plačiomis šnervėmis. Jei kailis yra juodos, baltos, gelsvai rudos ar melsvo marmuro spalvos, nosis privalo būti juoda, kitais atvejais ji turi derėti prie kailio. Lūpos tvirtai prigludusios prie žandikaulio, kampuose truputį dantytos. Dantys vidutinio dydžio, sueinantys į žirklinį sąkandį. Akys siauros, o jų spalva turi būti kuo tamsesnė. Tik melsvo marmuro spalvos kailio savininkai gali turėti šviesesnes akis. Ausys apverstos V raidės formos, padengtos gausiu kailiu.
Kaklas vidutinio ilgio, labai raumeningas. Nugara trumpa, tiesi, link užpakalinės dalies palaipsniui švelniai nuožulnėjančiais šonkauliais. Pilvas nežymiai įtrauktas.
Uodega auga vidutiniame aukštyje ir yra laikoma nuleista. Tik paskutinis jos trečdalis yra užriestas ir laikomas beveik horizontaliai. Kartais uodega yra trumpinama, nors tai nėra pageidaujama. Labai retai, tačiau gali pasitaikyti, kad šuniukai jau gimsta su trumpomis uodegomis. Kojos vidutinio ilgio. Letenos apvalios, su glaudžiai augančiais pirštais. Nagai labai tvirti, kieti, pilkos spalvos.
Kailis ant galvos, užpakalinių kojų priekinės dalies trumpas, tiesus ir švelnus. Kitose kūno dalyse kailis ilgesnis – 3-7 cm – gausiai banguotas ar net šiek tiek garbanotas. Jis labai tankus, blizgus.
Kailio spalva rudai gelsva, ruda, juoda, melsvo marmuro, marga, pilkšva ar pelenų spalva. Taip pat toleruojamaos nedidelės baltos dėmės – ne didesnė nei 5 cm žymė ant krūtinės ir visiškai nedidelės dėmelės ant pirštų.

Būdas

Mudžiai yra ypatingai drąsūs, sargūs šunys. Veislė pasižymi savarankiškumu ir gebėjimu prisitaikyti prie įvairių situacijų ir patys priimti reikiamus sprendimus. Be to, šie šunys geba greitai mokytis, yra protingi ir imlūs naujoms komandoms. Mudžiai yra ne tik puikūs darbiniai šunysm, bet ir geri šeimos draugai. Jie draugiškai elgiasi su visais šeimos nariais, tačiau išsirenka tik vieną jų ir pripažįsta kaip tą, kuriam reikia paklusti. Su nepažįstamaisiais jie elgiasi atsargiai ir nepatikliai. Vis dėlto agresyvumo nėra linkę rodyti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu