Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Neapolitan�Mastiff (Mastino Napoletano) - Neapolio mastinas

Neapolio mastinas – tai italų dogas, senųjų molosinių šunų palikuonis. Manoma, kad Neapolio mastino protėviai dalyvavo senovės Romos karuose, grūmėsi su gladiatoriais arenose. Jie buvo itin populiarūs Neapolio apylinkėse. Ši senoviška veislė per naujo „atrasta“ 1940 m.

Išvaizda

Neapolio mastinai yra masyvūs, stambių kaulų šunys, keliantys pagarbę baimę. Patinų ūgis 66-78 cm, patelių 61-73 cm. Svoris atitinkmai 68 ir 50 kg. Jų kūnas proporcingas, stačiakampio formos. Išskirtinis Neapolio mastinų bruožas – laisva, šiek tiek susiraukšlėjusi oda.
Galva, palyginus su kūnu, didelė. Viršutinė kaukolės dalis lygiagreti nasrams. Visa galva raukšlėta, nusėta odos pertekliaus klostėmis. Akys giliai įstatytos, beveik pasislepia po krentančiais vokais. Jų spalva ruda ar šviesaus gintaro. Kai šuo ramus, jo išraiška ilgesinga, kai budrus, šiek tiek gąsdinanti. Aiškiai išreikšta antakių linija. Ausys įsodinto virš skruostikaulių. Gali būti trumpinamos. Jei nekerpamos, jos yra vidutinio dydžio, trikampio formos, laikomos prispaustos prie skruostų. Kaukolė tarp ausų plokščia, o priekinėje švelniai išlenkta. „Stopas“ ryškus. Nosis labai didelė, su atviromis šnervėmis. Jos spalva sutampa su kailio spalva. Nasrai sudaro trečdalį visos galvos ilgio, yra tokio pat pločio kaip ir ilgio. Žiūrint iš priekio, nasrai yra įstatyti giliai. Jų forma – kvadrato. Lūpos plonos, sunkios ir ilgos. Viršutinė lūpa besijungdama su nosimi suformuoja apvertą V raidę. Sąkandis žirklinis arba replinis.
Kaklas šiek tiek išgaubtas, gana trumpas, kresnas ir raumeningas. Nugara stipri, plati. Krūtinė gili ir plati, raumeninga. Pilvo apačia horizontali – gali būti tik visai nežymus pilvo įtraukimas. Juosmuo taip pat raumeningas. Pasturgalis platus, tvirtas ir šiek tiek nuožulnus.
Uodegos pagrindas yra šiek tiek žemiau nei viršutinė kūno linija. Jis platus, tačiau einant į galą uodega palaipsniui siaurėja. Paprastai trečdalis uodegos nukerpamas. Likusi uodegos dalis kabo tiesiai arba suformuoja S raidę. Kai šuo budrus ar aktyvus, uodega būna pakelta ir laikoma horizontalia linija ar net šiek tiek akščiau nugaros.
Kojos sunkios, raumeningos, vidutinio ilgio. Pėdos apvalios, pastebimai didelės, su išlenktais pirštais. Nagai stiprūs, pageidautina, kad būtų tamsios spalvos. Eisena lėta ir gremėzdiška.
Kailis visiškai trumpas (ne ilgesnis nei 2,5 cm), tankus, tiesus ir švelnus. Galimos jo spalvos: visiškai pilka (su melsvumo atspalviu), juoda, raudonmedžio ir gelsvai ruda. Leidžiami šviesesni ar tamsesni šių spalvų atspalviai. Ant krūtinės, kaklo, ir pirštų galima balta spalva.

Būdas

Neapolio mastinai yra ištikimi savo šeimininkui, ramūs šunys. Jie visiškai neagresyvūs, neturinki polinkio netikėtai pulti ar kąsti. Nepaisant to, savo teritoriją Neapolio mastinai saugo ir į nepažįstamuosius žiūri įtartinai.
Svarbu žinoti, kad šiam šuniui reikia daug judėti, tad šeimininkas turėtų būti aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjas.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu