Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Pekingese - Pekinas

Pekino veislė kilusi iš Kinijos. Kadaise jie buvo ypatingas imperatoriškųjų dvarų turtas ir neatsiejamas budizmo atributas. Tais laikais už Pekino veislės šuns pavogimą buvo taikoma mirties bausmė. Į vakarus pirmieji pekinai atgabenti 1860 m.

Išvaizda

Pekinai yra proporcingo, kompaktiško sudėjimo šunys, sveriantys iki 6,5 kg.
Galva palyginus su visu kūnu yra didelė. Kaukolė plati, masyvi, žiūrint iš priekios, plokščia. Ausys nedidelės, širdelės formos, laikomos prigludusios prie galvos. Akys didelės, apvalios, toli viena nuo kitos. Jų spalva tamsi. Nosis plati, trumpa, juodos spalvos. Šnervės plačios. Lūpos gerai prigludusios, juodos spalvos.
Kaklas labai trumpas, platus. Kūnas kriaušės formos, kompaktiškas ir žemas. Krūtinė plati, gili. Apatinė kūno linija nuo krūtinės link juosmens kylanti. Juosmuo trumpas.
Uodega aukštai įstatyta, šiek tiek lenkta ir laikoma virš nugaros. Kojos trumpos, jų kaulai masyvūs. Pėdos šiek tiek išlenktos, su aiškiai atskirtais pirštais.
Kailis ilgas, vešlus, tiesus, šiurkščios tekstūros. Pavilnė tiršta ir švelni. Kailis ant kaklo ir pečių šiek tiek trumpesnis. Uodega itin gausiai apaugusi ilgu kailiu, tad atrodo kaip puri šluotelė. Šonuose kailis siekia žemę ir atrodo it apsiaustas. Galimos bet kokio kailio spalvos.

Būdas

Pekinai džiugina tuos, kuriems patinka įdomaus, tačiau ramaus ir savarankiško šuns draugija. Tai, kad pekinai yra savarankiški, nereiškia, jog jie gyvena patys sau ir į šeimininką nekreipia dėmesio – anaiptol – šie šuneliai prie savo savininko yra labai prisirišę. Vis dėlto jie niekada neįkyri reikalaudami dėmesio – to neleidžia jų kilni prigimtis. Kinų legenda byloja, kad pekinai atsirado iš liūto ir beždžionės. Iš pastarosios paveldėjo grakštumą, o iš liūto – kilnumą. Su nepažįstamaisiais šios veislės šunys iš viso nelinkę bendrauti, į juos žiūri atsargiai. Dėl šios savybės pekinai yra budrūs sargai. Ne itin puikiai sutaria ir su vaikais. Taip pat ši veislė garsėja savo užsispyrimu ir atkaklumu. Jei šios veislės atstovas nenori kažko daryti, niekaip jo nepriversite – savo atkaklumu jis galėtų varžytis su kitu šia savybe garsėjančiu gyvūnu – asilu. Kai kurie teigia, kad pekinai yra ir šiek tiek išpuikę. Visos šios charakterio savybės ir daro jį nuostabiu ir be galo įdomiu augintiniu.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu