Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Peruvian Hairless Dog (Perro sin pelo del Perú) - Peru plikasis šuo

Peru plikieji šunys yra senovinė veislė, kilusi iš Peru. Kai kurie ekspertai tvirtina, kad ši veislė į Peru pateko kinų migracijos periodu. Kiti tyrinėtojai mano, kad ši veislė gali būti atkeliavusi iš Afrikos. Aišku viena – jų paskirtis – medžioklė.

Išvaizda

Peru plikieji šunys yra elegantiški, grakštaus sudėjimo šunys. Nors atrodo gana gležni, jie yra stiprūs ir greiti. Svarbios kūno proporcijos – ūgis ties ketera turi būti lygus kūno ilgiui. Tiesa, patelių kūnas gali būti šiek tiek ilgesnis nei patinų. Egzistuoja trys veislės tipai: didieji Peru plikieji šunys – jų ūgis nuo 50 iki65 cm, o svoris nuo 12 iki 25 kg; vidutiniai – ūgis nuo 40 iki 50 cm, o svoris nuo 8 iki 12 kg; ir mažieji – ūgis nuo 25 iki 40 cm, o svoris nuo 4 iki 8 kg.
Galva siaura, snukis ilgas, apatinė kaukolės ašis yra lygiagreti nasrų linijai. Žiūrint iš viršaus, kaukolė atrodo plati, nosies link ji siaurėja. Nosies tiltas tiesus, pati nosis turi prie odos derančios spalvos. Lūpos turi būti kuo stangresnės, glaudžiai slepiančios dantis. Dantys sueina į žirklinį sąkandį. Vidutinio dydžio, migdolo spalvos akys gali būti nuo visiškai juodos iki geltonos spalvos – svarbu, kad jos derėtų prie odos atspalvio. Būdingas protingas ir budrus žvilgsnis. Žemai augančios, vidutinio ilgio ausys gali būti suglaudžiamos prie pakaušio, tačiau kai šuo yra budrus, jos privalo būti pakeltos.
Kaklas storas ir stiprus, beveik tokio pat ilgio kaip galva. Viršutinė kūno linija tiesi, nugara raumeninga. Žvelgiant iš priekio, krūtinė atrodo plati, tvirta ir gili – siekianti alkūnes. Apatinė kūno linija gracingai išlenkta. Strėnos taip pat dailiai išlenktos, nuožulnėja maždaug 40° kampu.
Žemai auganti, ilga uodega prie pagrindo gana mėsinga, o į galą siaurėja. Ramybės būsenoje uodega laikoma nuleista, o kai šuo yra budrus, kažkuo susidomėjęs, ji gali būti pakeliama iki nugaros. Priekinės kojos tobulai tiesios, tvirtos ir raumeningos. Galinės dar stipresnės. Letenos didelės ir gana ilgos. Būdinga smulkių žingsnelių, tačiau greita ir elastinga eisena.
Peru plikųjų šunų oda turi būti švelni, elastinga, bet ant skruostų ir šalia akių gali suformuoti kelias raukšleles. Kaip galima suprasti iš veislės pavadinimo, Peru plikieji šunys kailio neturi. Šiek tiek jo gali būti tik ant viršugalvio, uodegos ir kojų. Kailis gali būti įvairaus intensyvumo juodos, pilkos, rudos ar šviesios spalvos – priklausomai nuo odos atspalvio.

Būdas

Peru plikieji šunys yra draugiški ir atsidavę savo šeimos nariams, bet nepatiklus nepažįstamų žmonių atžvilgiu. Su kitais šunimis sutaria puikiai, mėgsta kartu žaisti, lakstyti. Apskritai, šiems šunims reikia daug aktyvios veiklos, nes jie yra energingi ir guvūs. Peru plikieji šunys nemėgsta būti vieni, tačiau tinkamai išdresuoti, gali tai ištverti. Vis dėlto, ši veislė nerekomenduojama pradedantiesiems šunų augintojams.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu