Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Polish Lowland Sheepdog (Polski Owczarek Nizinny) - Lenkjos žemumų aviganis

Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, ši veislė yra kilusi iš Lenkijos. Jos atsiradimo laikas yra XVI a. Manoma, kad veislės protėviais buvo senieji Vengrijos lygumų bandaginiai, kurie buvo kryžminami su kitais vietiniais ilgaplaukiais kalnų bandaginiais. Šiandien Lenkijoje šie šunys yra populiarūs, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais jiems buvo kilusi grėsmė visiškai išnykti. Laimei, uolūs lenkų veisėjai nenuleido rankų ir prikėlė veislę naujam gyvenimui.

Išvaizda

Lenkų žemumų aviganiai yra vidutinio dydžio šunys. Jų ūgis siekia 41-51 cm, o svoris 14-16 cm. Nors nėra dideli, lenkų žemumų aviganiai yra stiprūs ir raumeningi. Galva yra vidutinio dydžio, nors dėl tankaus kailio atrodo didesnė. Išraiška gyvybinga, skvarbi. Akys vidutinio dydžio, ovalios, tamsiai rudos spalvos. Gana aukštai augančios širdies formos ausys yra vidutinio dydžio ir yra padengtos ilgu kailiu, tad susilieja su ilgu, galvos šonuose augančiu kailiu. Kaukolė tarp ausų gana plati ir šiek tiek išgaubta. Nosis turi būti didelė, juodos ar rudos spalvos – priklauso nuo kailio spalvos.
Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas ir stiprus. Jis gausiai apaugęs kailiu, todėl atrodo trumpesnis nei yra iš tikrųjų. Nugara platoka, ne per daug ilga. Strėnos plačios ir raumeningas. Krūtinė gili, vidutinio erdvumo, su gana elastingais šonkauliais. Pilvas vos vos įtrauktas.
Žemai auganti uodega trumpa. Kojos masyvių kaulų, tiesios. Letenos ovalios, su išlenktais pirštais ir tamsiais nagais.
Kailis dvisluoksnis. Visas kūnas padengtas ilgu, tankiu, gana tiesiu (nors leidžiamas ir lengvai banguotas), pasišiaušusiu kailiu. Jis yra šiurkščios tekstūros, tvirtas ir nepralaidus vandeniui. Pavilnė taip pat tanki, bet švelni. Tiesa, pavilnės tankumas taip pat priklauso nuo kailio spalvos. Pastarasis gali būti visiškai bet kokio atspalvio, tačiau dažniausiai pasitaiko juodos ar pilkos ir baltos spalvos derinys bei smėlio ir pilkos spalvos derinys.

Būdas

Lenkų žemumų aviganiai yra labai savimi pasitikintys šunys, todėl jiems reikia stipraus šeimininko, gebančio parodyti, kam namuose priklauso valdžia. Nors veislė buvo išveista darbui, tačiau šie šunys yra ir puikūs šeimos draugai. Jie labai lojalūs ir atsidavę savo šeimininkui, o su nepažįstamaisiais elgiasi atsargiai ir į juos žvelgia įtariai. Su kitais gyvūnais lenkų žemumų aviganiai taip pat ne visada sutaria – gali būti gana agresyvūs kitų tos paties lyties šunų atžvilgiu, o kates ir kitus smulkius augintinius gali mėgti pavaiktyi. Viena puikiausių lenkų žemumų aviganių savybių yra tai, kad jie visiškai lengvai prisitaiko prie bet kokių gyvenimo sąlygų. Tiesa, jiems būtina nuolatinė veikla ir treniruotės, kitaip šie šunys pradės nuobodžiauti ir krėsti įvairias šunybes.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu