Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Poodle (Caniche) - Pudelis: Medium - vidutinis

Prieš penkiasdešimt metų pudeliai buvo populiariausia veislė visame pasaulyje. Maža to, jokia kita šunų veislė populiarumo nepasiekė taip greitai. Pudeliai buvo neatsiejamas madingų miestiečių atributas. Deja, veislės populiarumas lėmė ir aplaidų jos veisimą – siekiant kiekybės nukentėjo kokybė. Pudeliai vis dažniau pradėjo sirgti įvairiomis fizinėmis ir psichinėmis ligomis. Galiausiai jų populiarumą nustelbė vokiečių aviganiai ir Jorkšyro terjerai.

Išvaizda

Pudeliai skirstomi į kelis porūšius: didžiuosius, vidutinius, mažuosius ir toipudelius. Visų jų standartai sutampa, skiriasi tik dydis.
Didieji yra daugiau kaip 38 cm, mažieji – 25-38 cm, toipudeliai – 25 cm ar žemesni.
Nesvarbu, kokio dydžio būtų pudelis, jo kūno proporcijos turi suformuoti kvadratą.
Jų kaukolė apvalaina, nasrai ilgi, siauri. Sąkandis žirklinis. Ovaloios akys privalo būti itin tamsios spalvos. Ausų pagrindas akių lygyje ar vos žemiau. Pačios ausys ilgos, plačios ir laikomos nuleistos galvos šonuose. Jos itin tankiai apaugusios kailiu.
Kaklas stiprus, proporcingo kūnui ilgio, dailiai įsiliejantis į raumeningą pečių liniją. Jis laikomos išdidžiai pakeltas.
Krūtinė gili, vidutinio platumo. Juosmuo trumpas, platus ir raumeningas.
Tiesi uodega aukštai įstatyta, laikoma pakelta. Kojos stiprios ir raumeningos, tiesios. Letenos gana nedidelės, ovalios, pirštai skliautiniai. Nagai trumpi.
Kailis garbanotas, papuręs, tankus ir šiurkščios tekstūros. Pudeliams daromos pačios įmantriausios šukuosenos. Ant snukio ir pėdų jis trumpesnis. Kailio spalva gali būti bet kokia, svarbu, kad kailis būtų vienspalvis.

Būdas

Visuomenėje įsivyravęs stereotipinis požiūris, kad pudeliai yra tik graži, kvaila dekoracija, yra neteisingas. Iš tiesų šie šunys yra nuovokūs, puikiai suprantantys savo šeimininką. Pudelių augintojai teigia, kad jų augintiniai itin prisirišę ir atsidavę. Pudeliai tinkami auginti mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą, nes ši veislė pasižymi judrumu, tad to paties reikalauja ir iš šeimininko. Energiją išvaistyti pudeliai gali ne tik žaisdamim, bet ir atlikdami rimtą darbą – jie puikiai tinka daiktų paieškai pagal kvapą bei ančių medžioklėje – gerai atneša sumedžiotą laimikį. Šie šunys lengvai dresuojami, tad juos galima išmokyti ir kitų gudrybių. Ne veltui šie žavūs puriakailiai dažnai pasirodo cirko arenose.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu