Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Porcelaine - Porcelianinis skalikas

Šie elegantiški, spindintį kailį turintys šunys primena porceliano dirbinį – iš to ir kilo veislės pavadinimas. Porcelianiniai skalikai buvo populiarūs gaujos medžiokliniai šunys ikirevoliucinėje Prancūzijoje. Po 1789 m. revoliucijos ir paskui siautėjusio teroro šalyje kaži ar beliko nors vienas veislės atstovas. Veislę atgaivinti, o gal ir iš naujo sukurti pasiryžo šveicarų veisėjai. Apie 1845 m. porcelianiniai skalikai vėl paplito Prancūzijoje. Šiandien šių šunų likę nedaug – jie auginami tik Šveicarijoje ir Prancūzijoje.

Išvaizda

Porcelianiniai skalikai yra vidutinio dydžio šunys. Patinų ūgis siekia 56-58 cm, o patelių – 53-56 cm. Svoris apie 25-28 kg.
Galva labai dailiai sudėta, kaukolė siauroka ir gana ilga. Tarp ausų ji plati, kakta apvalaina. Nasrai vidutinio ilgumo, nosies tiltas tiesus, tik link pat galiuko šiek tiek išgaubtas. Pati nosis didelė, atviromis, plačiomis šnervėmis, juodos spalvos. Lūpos taip pat juodos, viršutinė kiek dengia apatinę. Vidutinio dydžio akys tamsios spalvos, protingos išraiškos.
Kaklas gana ilgas. Nugara plati ir tiesi. Juosmuo platus, labai raumeningas, tačiau nėra ilgas. Krūtinė vidutinio platumo, bet gili, su ilgais šonkauliais. Strėnos šiek tiek nuožulnėja.
Priekinės kojos ilgos, tiesios ir gana plonos. Užpakalinės itin raumeningos ir tvirtos. Letenos pailgos, su tvirtais padais ir skliautiniais pirštais. Vidutinio ilgio uodega prie pagrindo plati, o į galą siaurėjanti. Ji laikoma šiek tiek užlenkta.
Kailis plonas, švelnus, glotniai gulintis prie odos ir blizgus. Jis atrodo itin puošniai. Pagrindinė kailio spalva – sniego baltumo, išmarginta apvalainomis šviesiai rusvomis dėmelėmis.

Būdas

Porcelianiniai skalikai yra medžiokliniai šunys, tad jiems būdingas didelis aktyvumas. Į tai būtina atsižvelgti, nes auginantieji šiuos šunis turi skirti nemažai laiko pasivaikščiojimams, treniruotėms gryname ore. Dėl didelio aktyvumo porcelianiniai skalikai nerekomenduojami žmonėms, gyvenantiems bute. Nepaisant savo medžioklio prigimties, šios veislės šunys yra draugiški, švelnaus būdo augintiniai. Su jais sutarti nėra sudėtinga, juolab, kad šie šunys nesunkiai dresuojami.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu