Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Portuguese Sheepdog (Cão da Serra de Aires) - Portugalų aviganis

Portugalijos aviganiai atsiardo XIX a. Jie buvo naudojami kaip neturtingų portugalų piemenų pagalbininkai. Yra manoma, kad šių šunų protėviais buvo briarai, tačiau jokių įrodymų apie tai nėra. Veislė nėra populiari, už Portugalijos ribų ji bene visai nepaplitusi, o 1970 m. portugalų aviganiams netgi buvo kilusi grėsmė išnykti. Šiuos šunis išgelbėjo tik dailus jų kailis ir nuolaidus būdas – būtent šios savybės patraukė veisėjų dėmesį.

Išvaizda

Portugalų aviganiai yra vidutinio dydžio – patinai 45-55 cm, o patelės – 42-52 cm ūgio. Svoris varijuoja nuo 12 iki 18 kg. Šių šunų kūnas gana ilgas, forma primenantis stačiakampį.
Galva plati, stipri, nei per daug ilga, nei per daug apvali. Tarp ausų kaukolė šiek tiek plokščia. Pakaktys aiškiai išreikštas. Nasrai beveik cilindro formos, tiesūs ir trumpi – sudaro beveik du trečdalius kaukolės ilgio. Nosis šiek tiek pakelta, su plačiomis šnervėmis. Pageidaujama, kad ji būtų juodos ar bent tamsesnės už kailį spalvos. Lūpos tvirtai priglusdusios prie žandikaulių, plonos, beveik tiesios. Akys vidutinio dydžio, apvalios, tamsios spalvos. Jų išraiška gyvybinga, sumani ir supratinga. Aukštai augančios ausys yra vidutinio dydžio, trikampio formos. Jos, jei nekirptos, laikomos nulėpusios.
Kaklas vidutinio ilgio, tiesus, dailiai įsiliejantis į pečių liniją. Pastaroji vidutinio ilgio, tvirta. Nugara tiesi ar šiek tiek įdubusi ir ilga. Juosmuo trumpas apvalainas ir platus. Krūtinė vidutinio pločio, gili. Šonkauliai suformuoja ovalą.
Kojos stiprios, raumeningos, gana plačiai viena nuo kitos atskirtos. Letenos apvalios, su ilgais, glaudžiai išdėstytais pirštais. Eisena lengva, energinga, dažnai šuoliuojanti. Aukštai auganti uodega prie pagrindo plati, o link galo palaipsniui siaurėja. Ji gana ilga, siekianti kulkšnis. Kai šuo atsipalaidavęs, uodega laikoma nuleista tarp kojų, o jos galiukas daugiau ar mažiau užriestas.
Kailis labai ilgas, tiesus ar šiek tiek banguotas, neturintis pavilnės. Ties smakru jis dar ilgesnis, tad suformuoja barzdą. Antakių liniją taip pat gausiai apžėlusi kailiu, tačiau akys turi likti neuždengtos. Galimos kailio spalvos yra geltona, kaštoninė, gelsvai ruda, pilka. Galimi tamsesnių spalvų, juodi šešėliai. Gali būti įsimaišiusių pavienių baltų plaukų, tačiau gausesnių baltos spalvos žymių būti negali – leidžiama tik nedidelė dėmelė ant krūtinės.

Būdas

Portugalų aviganiai yra protingi, sargūs šunys. Jie nepasitiki svetimais žmonėmis, yra budrūs, todėl yra puikūs avių ganytojai ir sargai. Be to, portugalų aviganiai yra itin imlūs dresūrai, todėl juos lengva mokyti. Tiesa, šiems šunims reikia tvirto šeimininko, gebančio parodyti, kieno yra valdžia. Šios veislės atstovai taip yra puikūs draugai. Jie itin ištikimi savo šeimininkui ir visai jo šeimai. Portugalų aviganiai puikiai sutaria ir su kitais šunimis. Jei nuo mažens pratinami, gali gyventi ir su kitais gyvūnais. Gali gyventi ir šeimoje, turinčioje vaikų.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu