Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Puli - Pulis

Puliai yra senovinė šunų veislė, kilusi iš Vengrijos. Beveik neabejojama, kad šie šunys yra pudelio protėviai. Į Vengriją puliai atkeliavo daugiau nei prieš 1000 metų iš Centrinės Azijos. Jie buvo auginami dviem tikslams – ganymui ir sargybai. Ganydami puliai dirbdavo kartu su kita šunų veisle – komondorais (dideli, stiprūs šunys). Puliai avis ar galvijus saugodavo dieną, o komandorai – naktį. Šios dvi veislės – išties puiki komanda – puliai saugodavo bandą, o pamatę artėjantį vilką ar kitą plėšrūną, įspėdavo Komondorus – jie įnirtingai kovodavo su įsibrovėliais.
Po Antrojo pasaulinio karo Vengrijoje šie šunys beveik nebebuvo veisiami, bet kaip tik tuo metu pulius pradėjo auginti kaip namų šunis. Tuomet atsirado grupelė vengrų entuziastų, kuri pradėjo veisti pulius užsienyje, Šiaurės Amerikoje. Taip veislė paplito ir už Europos ribų.

Išvaizda

Puliai yra kompaktiško sudėjimo, kvadratinių proporcijų kūno savininkai. Jie yra vidutinio dydžio – 37-44 cm ūgio ir 10-15 kg svorio šunys.
Jų galva yra vidutinio dydžio, tačiau dėl to, kad yra gausiai apaugusi pasišiaušusiu kailiu, atrodo žymiai didesnė. Akys didelės, dailios migdolo formos, tačiau ne itin pastebimos, nes taip pat slepiasi po ilgu kailiu. Šiaip itin išraiškingos – tamsiai rudos spalvos su juodais ar tamsiai pilkais apvadais, labai pagyvinančiais žvilgsnį. Vidutinio dydžio, V raidės formos ausys auga šiek tiek aukščiau akių linijos ir yra laikomos nuleistos. Kaukolė tarp ausų šiek tiek išgaubta. Pakaktys pastebimas, tačiau nėra labai staigus. Nasrai stiprūs, sudarantys trečdalį galvos ilgio. Nosis didelė, su plačiomis šnervėmis. Ji privalo būti juodos spalvos. Lūpos neatvėpusios, taip pat juodos spalvos. Sąkandis tvirtas, pageidaujama, kad būtų žirklinis.
Kaklas vidutinio ilgio, stiprus, raumeningas. Nugara tvirta, pusilgė, palaipsniui nuožulnėjanti. Krūtinė erdvi, plati ir gili. Juosmuo trumpas, bet tvirtas. Pilvas šiek tiek įtrauktas.
Priekinės kojos tiesios, stiprios. Užpakalinės itin raumeningos. Letenos apvalios, su išlenktais pirštais. Padai ir nagai juodos ar tamsiai pilkos spalvos. Uodega laikoma pakelta ir dėl to, kad yra gausiai apaugusi kailiu, susilieja su nugaros linija.
Pulių kailis yra ypatingiausia jų išvaizdos savybė. Jis yra tankus, atsparus vandeniui, o svarbiausia - susivijęs virvelėmis (maži šuneliai jų dar neturi). Kailis gali būti nuo švelniai banguoto iki stipriai garbanoto. Pavilnė yra švelni, vilnonės tekstūros ir taip pat labai tanki. Kailio spalva gali būti juoda, įvairaus intensyvumo pilka ar balta.

Būdas

Puliai yra žinomi kaip energingi ir mėgstantys bendrauti šunys. Jie iš šeimininko reikalauja nemažai dėmesio – puliams būtina nuolatinė aktyvi veikla – todėl jei esate ramaus ir sėslaus gyvenimo būdo šalininkas, ši veislė Jums gali netikti. Negaudami nuolatinės fizinės ir protinės stimuliacijos, puliai tampa dirglūs, netinkamai elgiasi ir net linksta į depresiją. Treniruoti šiuos šunis nėra sudėtinga, nes jie tai mėgsta – įvairius dresūros užsiėmimus puliai priima kaip smagų žaidimą, todėl su džiaugsmu vykdo įvairias komandas. Tiesa, tam, kad pulis paklustų, Jums reikės sugebėti parodyti, jog būten Jūs esate tas, kuris turi teisę vadovauti – ši veislė turi polinkį dominuoti ir savarankiškai priiminėti sprendimus. Kuo aksčiau pradėsite dresuoti pulį, tuo geresnių rezultatų pasieksite. Tą patį galima pasakyti ir apie socializaciją – ją taip pat reiktų pradėti tuomet, kai šuniukas dar mažas. Puliai yra išveisti avims ganyti ir saugoti, todėl yra itin atsargūs su nepažįstamaisiais. Jei nepratinsite jo bendrauti su įvairiais žmonėmis, tuomet nepažįstamųjų atžvilgiu puliai gali pradėti demonstruoti agresiją. Saugojimas yra užkoduotas šių šunų genuose, tad net auginami kaip namų šunys, o ne aviganiai, jie vis tiek atlieka savo vaidmenį – prižiūri ir sergi šeimininką ir visą jo šeimą. Veislė nerekomenduojama šeimoms, turinčioms mažų vaikų, nes puliai, nors ir mėgsta bendrauti bei žaisti, nėra kantrūs įvairių gnaibymų, stiprių mylavimų atžvilgiu.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu