Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Pumi - Pumis

Pumių vardas pirmą kartą paminėtas 1815 m., tačiau oficialiai veislė pripažinta tik 1920 m. Pumiai yra viena iš Vengrijos bandaginių veislių, išveista sukryžminus virvelinio kailio pulius ir minkštesnio kailio savininkus – vokiečių špicus. Pumiai yra geri darbininkai – budrūs, karšto būdo, puikiai susidoroja su įvairiomis užduotimis – gano galvijus, naikina smulkius graužikus, saugo pastatus. Nepaisant to, pumiai nėra populiarūs net ir gimtojoje šalyje, spėjama, kad dėl nelabai dailios išvaizdos.

Išvaizda

Pumiai yra vidutinio dydžio – 33-48 cm ūgio ir 10-15 kg svorio šunys. Jų kūnas raumeningas, bet visiškai nemasyvus. Kūno proporcijos suformuoja stačiakampį.
Galva ilga, siaura. Nasrai sudaro 40-50% galvos ilgio. Giliai įsodintos akys vidutinio dydžio, ovalios ir yra gana plačiai viena nuo kitos. Jų spalva turi būti tamsi. Aukštai augančios ausys atrodo itin žaismingai – du jų trečdaliai yra laikomi pakelti bei atsukti į priekį ir yra apaugę dailiais, puriais kailio kuokšteliais. Nasrai tvirti, siaurėjantys. Nosis privalo būti juoda. Lūpos gerai prigludusios prie žandikaulių ir taip pat yra tamsios spalvos. Sąkandis tvirtas, žirklinis.
Vidutinio ilgio kaklas šiek tiek išgaubtas ir raumeningas. Nugara trumpa, tiesi ir įtempta. Juosmuo taip pat neilgas, tiesus. Strėnos nuožulnėjančios, vidutinio pločio, ne per ilgos. Krūtinė gili, siaura, su plokščiais šonkauliais.
Kojos ilgos, tiesios. Letenos nedidelės, apvalios, su elastingais padais ir tvirtais nagais.
Kailis vidutinio ilgumo, garbanotas, suformuojantis spirales. Viršutinis kailio sluoksnis yra šiurkštus, o pavilnė minkšta, švelni. Galimos kailio splavos yra juoda, balta ar bet kokio atspalvio pilka. Pageidauji gelsvai rudos ar šviesiai kreminės bei tamsiai raudonos spalvos šešėliai.

Būdas

Pumiai yra energingi, budrūs šunys. Jie visada pasiruošę darbui, visada išlieka sargūs, todėl su nepažįstamaisiais gali elgtis ne itin draugiškai, nors šiaip yra mėgstantys bendrauti augintiniai. Šie šunys jaučiasi itin laimingi, kai yra šeimos apsuptyje.
Veislė pasižymi sumanumu, tad yra nesunkiai dresuojama. Nuo mažens pratinami prie vaikų, pumiai gali puikiai su jais sutarti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu