Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Pyrenean Mastiff �(Mastín del Pirineo) - Pirėnų mastifas

Pirėnų mastifo kilmė ir vystymasis panašus į ispanų mastifo. Žinoma, kad Ispanijos, Prancūzijos ir gretimų šalių gyvulių augintojai keitėsi piemenų ir sarginiais šunimis. XIX a. viduryje buvo nuspręsta Pirėnų mastifus išskirti kaip atskirą veislę. Dabar tai vieni populiariausių Ispanijoje ir Prancūzijos pietuose auginamų šunų. Šios veislės šunys labai stiprūs, tvirto kūno sudėjimo, ištvermingi, nereiklūs gyvenimo sąlygoms, drąsūs, prieraišūs ir labai ištikimi šeimininkui.

Išvaizda

Pirėnų mastifai – labai dideli šunys. Jų kūnas raumeningas ir stiprus. Būdinga tvirta kaulų struktūra. Jų ūgiui tėra nustatyta apatinė riba – kuo aukštesnis, tuo geriau. Patinams žemiausias leistinas ūgis yra 77 cm, patelėms – 72 cm.
Galva didelė, stipri, gana ilga. Kaukolė plati, žiūrint iš profilio, šiek tiek išlenkta. Jos plotis lygus ilgiui ar net šiek tiek didesnis. „Stopas“ švelnus, vos regimas.
Žiūrint iš šono, nosies tiltas tiesus. Nosis juoda. Žiūrint iš viiršaus, nasrai beveik trikampio formos. Lūpos taip pat juodos. Viršutinė turi dengti apatinę, tačiau nebūti nukarusi. Būdingas žirklinis sąkandis.
Akys mažos, migdolo formos, lazdyno riešutų spalvos. Akių vokai juodi. Žvilgsnis sargus, protingas ir kilnus.
Ausys vidutinio dydžio, trikampi formos, nulėpusios prie skruostų. Jos įstatytos žemiau akių linijos.
Kaklas buko kūgio formos. Platus, stiprus, raumeningas ir lankstus. Kaklo oda plona ir šiek tiek nukarusi. Pečiai raumeningi.
Kūnas atrodo kvadratinis ir galingas. Apatinė kūno linija kaip ir nugara tiesi. Pastaroji raumeninga ir stipri. Juosmuo ilgas, platus ir tvirtas, ties šonais šiek tiek siaurėjantis. Pasturgalis platus ir tvirtas. Jo nuolydis – apie 45°. Krūtinė plati, gili, raumeninga ir galinga. Krūtinkaulis atsikišęs. Šonkauliai apvalūs, su dideliais tarpais tarp vienas kito. Pilvas šiek tiek įtrauktas. Slėpsnos gilios. Šonai labai platūs.
Žvelgiant iš priekio, priekinės kojos visiškai tiesios ir lygiagrečios. Aiškiai matomi jų raumenys ir sausgyslės. Dilbis triskart ilgesnis už čiurną. Kaulai tvirti. Alkūnės ypač kaulėtos. Užpakalinės kojos itin tvirtos. Pėdos forma kaip katės. Pirštai arti vienas kito, išlenkti. Nagai tvirti. Eisena tvirta, bet elegantiška.
Uodega vidutinio ilgio, prie pagrindo plona, bet stipri ir lanksti. Kailis ant uodegos ilgas, minkšas ir suformuoja dailią plunksną. Ramybės būsenoje uodega nukarusi, gali siekti kulkšnis. Paskutinis uodegos trečdalis lengvai riestas.
Oda elastinga, plona, rausvos spalvos su tamsesnėmis dėmelėmis.
Kailis vidutinio ilgio (6-9 cm), tankus, plonas. Ant pečių, kaklo, pilvo, kojų ir uodegos ilgesnis. Šiurkščios, šeriuotos tekstūros, tik ant uodegos minkštesnis. Pagrindinė kailio spalva balta, visada su aiškia kauke. Kartais pasitaiko kaukės spalvos dėmių ir kitose kūno vietose. Ausys visada dėmėtos. Uodegos galiukas ir apatinės kojų dalys visada būna baltos spalvos. Pageidaujama, kad kailio šaknys taip pat būtų visiškai baltos spalvos.

Būdas

Pirėnų mastifai draugiški žmonėms, ramūs, taurūs ir labai protingi šunys. Taip pat jie labai narsūs ir išdidūs bendraudami su nepažįstamaisiais. Kitiems šunims šie šunys linkę pademonstruoti savo jėgą ir kovų įgūdžius.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu