Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Pyrenean Mountain Dog (Chien de Montagne des Pyrénées ) - Pirėnų kalnų šuo

Pirėnų kalnų šunys yra kilę iš Centrinės Azijos regiono bei Sibiro. Veislės protėviais buvo vengrų kuvašai ir Maremos aviganiai. Šie šunys buvo išveisti avims ganyti ir saugoti ir ilgus dešimtmečius puikiai atliko šią funkciją. Kadangi veislės atstovai buvo pagarsėję kaip puikūs darbininkai, jie netruko pasiekti ir Europos. Čia jie itin paplito kalnuotame Pirėnų regione. Aukštuose kalnuose Pirėnų kalnų šunys avis ganė iki pat viduramžių. XVII a. veislė paplito ir Prancūzijoje. Šioje valstybėje jie buvo nepaprastai vertinami bajorų – kiekvienas save gerbiantis kilmingas asmuo privalėjo laikyti šį šunį – tai buvo garbės reikalas.

Išvaizda

Pirėnų kalnų šunys yra nemaži, ištvermingi, darbui puikiai tinkami gyvūnai. Patinų ūgis siekia 9-81 cm, o patelių 63-74 cm. Svoris atitinkamai 45 ir 38 kg. Svarbios ir kūno proporcijos - kūno ilgis turi būti šiek tiek didesnis nei aukštis. Būdinga gana plati krūtinė, tvirta, ties strėnomis nuožulnėjanti nugara. Kojos turėtų būti itin tvirtos, raumeningos, leidžiančios šuniui laisvai laipioti kalnais. Gausiai kailiu apaugusi uodega ilga, siekianti kulkšnis ir yra įprastai laikoma nuleista, bet kai šuo džiugiai nusiteikusi ji gali būti suriesta ir laikoma pakelta virš nugaros.
Būdinga kalto formos galva su šiek tiek apvalainu viršugalviu. Galvos dydis turi būti proporcingas visam kūnui. Kaukolė tokio pat pločio kaip ir ilgio su plokščiais skruostikauliais. Vidutinio dydžio akys yra migdolo formos ir rudos spalvos. V raidės formos ausys laikomos nuleistos šalia galvos.
Veislei būdingas itin puošnus dvisluoksnis, vandeniui atsparus kailis. Pavilnė turi būti tanki, vilnonės tekstūros, o išorinis kailio sluoksnis ilgas, tirštas, bet glotniai dengiantis kūną. Aplink kaklą turi būti susiformavusi prabangi ilgesnio kailio apykaklė – tai itin būdinga patinams. Galimos kailio spalvos yra visiškai balta arba balta su gelsvai rudos, vilko pilkumo, raudonai rudos ar šviesiai gelsvos spalvos pėdsakais.

Būdas

Pirėnų kalnų šunys yra labai atsidavę savo šeimininkui – jį mylintys ir visada pasiryžę ginti. Dėl šios savybės šie šunys su nepažįstamaisiais elgiasi kiek atsargiai, į juos žvelgia įtariai – nėra tie šunys, kurie pirmam sutiktam vizgina uodegą.
Jei Pirėnų kalnų šuo nėra provokuojamas agresijai, jis elgiasi taikiai, ramiai. Kai kas šiuos šunis apibūdina kaip labai rimtus, susikaupusius gyvūnus. Visgi visas rimtumas išgaruoja, kai šie šunys bendrauja su vaikais – labai mėgsta su jais žaisti, tai daro švelniai ir išmintingai, tarsi suprasdami, akd bendrauja su daug gležnesniu už save, todėl privalo elgtis atsargiai. Tiesa, geriausia, jei Pirėnų kalnų šuo su vaikais auga nuo mažens, tuomet jis visiškai prie jų pripranta ir galite jaustis saugūs, kad šuo nesužeis jūsų mažojo šeimos nario.
Tiesa, šiems šunims reikia tvirto šeimininko, galinčio pastatyti šunį į jo vietą, antraip Pirėnų kalnų šunys gali pradėti demonstruoti polinkį dominuoti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu