Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Rhodesian Ridgeback - Rodezijos ridžbekas

Rodezijos ridžbekų veislė atsirado XIX a. Pietų Afrikoje. Anksčiau jie buvo naudoti medžioklei, o dabar auginami kaip namų, apsauginiai šunys. Veislė išveista sukryžminus olandų ir vokiečių mastifus bei skalikus su vietiniais ridžbekais.

Išvaizda

Rodezijos ridžbekai yra stiprūs, dideli, raumeningi šunys. Jų ūgis siekia 61-69 cm, o svoris – 30-39 kg. Labai svarbu, kad kūno proporcijos būtų harmoningos. Rodezijos ridžbekai privalo būti atletiški, darbingi šunys.
Vidutinio ilgio, plokščia galva išplatėja ties ausimis. Būdingas aiškiai pastebimas pakaktys. Tolokai viena nuo kitos esančios akys yra nemažos, apvalios, o jų išraiška nuoširdi, draugiška ir sumani. Aukštai augančios ausys yra vidutinio dydžio, plačiu pagrindu, o galiukų link šiek tiek siaurėjančios ir apvalėjnčiais kampais. Jos laikomos nuleistos galvos šonuose. Būdingas ilgas, tvirtas snukis. Nosies tiltas su nedidele kuprele, o pati nosis didelė, su plačiomis, atviromis šnervėmis. Jos spalva turi derėti prie kailio – gali būti juoda ar ruda. Lūpos mėsingos ir glotniai dengiančios žandikaulius. Dantys stiprūs, dideli, sąkandis lygus arba žirklinis.
Stiprus, gana ilgas kaklas glotniai susilieja su gerai sudėtais, raumeningais pečiais. Krūtinė neturėtų būti plati, bet labai gili ir erdvi. Šonkauliai jokiu būdu neturi būti per daug apvalūs, kad suformuotų statinės tipo juosmenį. Nugara galinga, jusomuo taip pat stiprus, raumeningas.
Priekinės kojos privalo būti tobulai tiesios. Užpakalinės kojos tvirtos, raumeningos. Letenos apskritos, su skliautiškais pirštais, tvirtomis elastingomis pagalvėlėmis. Uodegos pagrindas tvirtas, mėsingas, o į galą ji siaurėja. Ilgis vidutinis, laikoma nuleista.
Kailis trumpas, tankus, glotnus ir blizgus. Šaltuose kraštuose užauga tanki pavilnė. Įdomu tai, kad nugaros plaukai auga į priekį. Kailio spalva varijuoja nuo šviesių kviečių iki raudonos.

Būdas

Rodezijos ridžbekai kadaise buvo naudojami liūtų medžioklėje, tad pasižymi didele ištverme ir narsa. Tai – aktyvūs šunys, todėl netinkami auginti sėslų ir ramų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms. Šiandien šie šunys medžioklei naudojami tik kai kuriuose regionuose, daugiausia tai būna tiesiog namų šunys. Nors Rodezijos ridžbekai yra aktyvūs, energingi šunys, tačiau namuose jie netriukšmauja, elgiasi ramiai. Dresuoti šiuos šunis nėra lengva, nes jie yra itin nepriklausomi, todėl jie visiškai netinkami nepatyrusiems augintojams. Nors yra draugiški, Rodezijos ridžbekai su nepažįstamaisiais elgiasi atsargiai, nėra linkę jų prisileisti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu