Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Rottweiler - Rotveileris

Išvaizda

Idealios išvaizdos rotveileris yra vidutinio dydžio, tvirtas, galingas šuo. Patinų ūgis būna nuo 61 iki 68 cm, o patelių nuo 55 iki 63 cm.
Galva vidutinio ilgio, plati. Priekinė galvos dalis, žiūrint iš priekio, šiek tiek išlenkta. Ausys vidutinio dydžio, nukarusios. Kai šuo budrus, ausys laikomos viršutinės kaukolės dalies lygyje. Jų forma – trikampio. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos. Jos gana giliai įsodintos. Išraiška kilni, sargi ir pasitikinti savimi. Nosies tiltas tiesus, į galą šiek tiek siaurėjantis. Nosis plati, juoda. Lūpos taip pat visada tik juodos. Sąkandis labai tvirtas, žirklinis.
Kaklas galingas, raumeningas, gana ilgas, šiek tiek lenktas. Nugara stipri, tiesi. Krūtinės ląsta talpi, plati irn gili. Šonkaulių linija gerai išreikšta. Juosmuo trumpas, gilus ir raumeningas. Pasturgalis platus, vidutinio ilgio ir šiek tiek nuožulnus.
Kojos tvirtos, su masyviais kaulais, tiesios. Pėdos apvalios, pirštai kompaktiški, lenkti. Nagai trumpi, stiprūs, juodi. Uodega kerpama trumpai, visai arti kūno.
Kailis tiesus, tankus, vidutinio ilgio ir prigludęs prie kūno. Pavilnė paprastai būna ant kaklo ir ant šlaunų. Jos tankis priklauso nuo oro sąlygų. Galvos, ausų ir kojų srityse kilis trumpesnis. Kailis visada juodas su rudomis žymėmis ant kojų apačios ir nasrų (bet ne ant nosies tilto). Pavilnė pilka arba juoda.

Būdas

Rotveileris – stambus, elegantiškas, tvirtos, masyvios konstrukcijos šuo. Pasižymi drąsa ir pasitikėjimu savimi. Ištvermingas, atkaklus. Šiek tiek piktas, nepasitiki svetimais žmonėmis – turi itin stiprų gynybos instinktą, polinkį ieškoti ir persekioti. Taip pat rotveileriams būdingas budrumas bei nuovokumas. Nors ši veislė nėra agresyvi ir netgi puikiai sutaria su vaikais, pavojaus atveju rotveileriai tampa agresyvūs ir puola žaibiškai. Kai pavojus praeina, greitai nurimsta. Šie šunys gana lengvai dresuojami, tik reikia patyrusio trenerio. Tinkamai ištreniruotas šis šuo gali būti ne tik puikiu sargu, bet ir gelbėtoju ar net aklųjų vedliu.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu