Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Russian-European Laïka (Russko-Evropeïskaïa Laïka) - Rusų Europinė laika

Rusų europinė laika kilusi iš Rusijos/Suomijos. Veislė atsirado XIX a. ir buvo skirta stambiems gyvūnams medžioti. Rusų europinės laikos išvestos kryžminant bebaimes karelų lokines laikas su giminingomis Archangelsko, komių, votiakų laikomis. Veislė labai panaši į suomišką giminaitę – karelų lokinę laiką. Pastaroji yra beveik ta pati juoda su baltom žymėm rusų europinė laika. Vis dėlto rusai to nepripažino – autoritetingi sovietų specialistai 1947 m. buvo paskelbę, kad už Sovietų sąjungos ribų nėra jokių laikų. Rusų europinė laika, nors ir labai panaši į savo giminaitę Suomijoje, yra kur kas stipresnė ir agresyvesnė – ji itin drąsiai persekioja stambius medžioklės laimikius.

Išvaizda

Rusų europinės laikos yra vidutinio dydžio, stiprios sandaros, raumeningi šunys. Patinų ūgis yra 52-58 cm, o patelių 50-56 cm. Svoris apie 21-23 kg.
Galva nedidelė. Kaukolė lygiakraščio trikampio formos. Nasrai smailėjantys. Lūpos gerai prigludusios. Dantys stiprūs. Sąkandis žirklinis. Akys nedidelės, ovalios, įžambios. Jų spalva privalo būti tamsi.
Nugara stipri ir raumeninga. Juosmuo trumpas, šiek tiek išlenktas. Strėnos plačios, nuožulnios. Krūtinė gili. Pilvas žymiai įtrauktas.
Uodega pjautuvo arba žiedo formos, laikoma pakelta virš nugaros. Kojos tiesios, ilgos. Pėdos ovalios su stipriais pirštais. Eisena šuoliuojanti.
Kailis tankus ir tiesus. Jo tekstūra šiurkšti. Ant galvos ir ausų kailis trumpas, prigludęs. Ant kaklo, pečių ir keteros ilgesnis – suformuoja apykaklę. Ant uodegos kailis taip pat ženkliai ilgesnis. Galimos kailio spalvos yra juoda arba pilka su baltomis žymėmis.

Būdas

Rusų europinės laikos yra santūrios ir sumanios. Jos lengvai dresuojamos, galima išmokyti net sulaikyti nusikaltėlius. Žmonėms retai rodo agresiją, tačiau su žvėrimis tampa nuožmi kovotoja. Rusų europinė laika netinkama laikyti bute, nes jai reikia erdvės judėjimui – jai būtinas nuolatinis fizinis krūvis.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu