Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Saarloos Wolfdog (Saarlooswolfhond) - Saarloso vilkšunis

Saarloso vilkšuniai išveisti 1920 m. Nyderlanduose. Olandų veisėjas Lendertas Sarlosas turėjo sumąnymą pagerinti vokiečių aviganių veislės imlumą dresūrai įliejant į ją vilko kraujo. Imlumo dresūrai pagerinti tokiu būdu nepavyko, tačiau Sarlosas išveisė naują šunų veislę, kuri 1975 m. sulaukė oficialaus pripažinimo.

Išvaizda

Saarloso vilkšuniai išvaizda labai primena tikrus vilkus. Jie yra tvirto, atletiško, raumeningo ir grakštaus kūno savininkai. Saarloso vilkšunių ūgis siekia 60-75 cm, o svoris – 36-41 kg. Svarbios ir kūno proporcijos – kūno ilgis turi būti didesnis už aukštį.
Galva taip pat itin primena vilko. Ji yra kalto formos, o jos dydis privalo būti proporcingas kūno dydžiui. Linija, einanti nuo nasrų link pakakčio taip pat labai charakteringa vilkams. Įspūdį sustiprina vidutinio dydžio, tačiau itin žvitrios migdolo formos geltonos spalvos akys. Jų išraiška itin budri, gyvybinga, tačiau nepikta. Ausys vidutinio dydžio, mėsingos, trikampio formos su užapvalintais galiukais. Jos laikomos pakeltos ir puikiai išreiškia šuns emocijas. Kaukolė tarp ausų plati ir plokščia. Nosies tiltas tiesus. Pati nosis vidutinio dydžio, tamsios spalvos. Lūpos tvirtai prigludusios prie žandikaulių, neatvėpusios ir taip pat tamsios. Dantys dideli, itin tvirti, sueinantys į žirklinį sąkandį.
Kaklas storas ir galingas, tačiau itin subtiliai ir bene nepastebimai įsiliejantis į nugaros liniją. Pastaroji yra tiesi, stipri ir gana ilga. Krūtinė nelabai gili, daugiausiai siekianti alkūnes, tačiau plati. Šonkauliai vidutinio apvalumo. Pilvas šiek tiek įtrauktas.
Kojos ilgos, raumeningos. Letenos šiek tiek pakreiptos į šonus, su išlenktais pirštais ir tvirtais padais. Eisena grakšti, plati, būdingas atletiškas šuoliavimas. Žemai auganti uodega apžėlusi vešliu kailiu laikoma nuleista ar vos užlenkta.
Kailis šiurkštus, neilgas, su tankia pavilne – ypač žiemos metu. Galimos kailio spalvos yra dvi – pilko vilko arba rudo vilko.

Būdas

Saarloso vilkšuniai yra gyvybingi, kupini energijos šunys. Visgi jie nėra iš tų, kurie energiją švaisto kvailiojimamms, šokinėjimams ir kitiems žaidimams. Saarloso vilkšuniai visada išlaiko savo kilnumą, atrodo išdidūs ir pasitempę. Savo didingą, karališką būdą jie atskleidžia ir tuo, jog yra linkę paklusti tik tada, kai patys to nori. Nepaisant to, savo šeimininkui Saarloso vilkšuniai yra labai atsidavę ir lojalūs. Su nepažįstamaisiais šie šunys elgiasi atsargiau, į juos žiūri šiek tiek įtariai ir gali nuo jų slėptis ar tiesiog bėgti šalin – kaip tikri laukiniai žvėrys.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu