Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Saluki - Saliukis

Saliukiai yra labai sena veislė, kilusi iš Artimųjų Rytų. Šie šunys labai primena Egipto faraonų kapuose vaizduojamus šunis, su kuriais medžiojo klajokliai beduinai. Gali būti, kad saliukiai buvo veisiami selekciniu būdu ilgiau nei bet kuri kita šunų veislė. Senovėje šie šunys buvo naudojami medžioklėje bei buvo labai gerbiami. Anot islamo fundamentalistų, šunys yra nešavrūs padarai, todėl jų negalima įsileisti į namus, vsigi saliukiams buvo padaryta išimtis, leidžianti jiems gyventi uolaus tikinčiojo šeimoje.

Išvaizda

Saliukiai – aukšti, gracingi, atletiški ir labai elegantiški šunys. Jų ūgis yra nuo 58 iki71 cm, o svoris nuo 14 iki 25 kg.
Būdinga ilga ir siaura galva. Tarp ausų kaukolė kiek praplatėja ir yra ganėtinai plokščia. Galvos šonuose nuleistos laikomos ausys ilgos, apaugusios itin ilgais plaukais. Akys mažos, gilios ir gali būti įvairaus intensyvumo rudumo. Nosis didelė, atviromis šnervėmis.
Kaklas ilgas ir raumeningas. Nugara gana plati, ties jusomeniu šiek tiek išgaubta, raumeninga. Krūtinė gili ir siaura. Priekinės kojos ilgos, tiesios, o užpakalinės dar ilgesnės. Jų raumenys tokie pat tvirti kaip kurtų. Ilgos letenos turi skliautinius, kompaktiškai sudėtus ilgus pirštus. Žemai auganti ilga uodega laikoma natūraliai šiek tiek užriesta.
Kailis ant viso kūno trumpas, tačiau ant uodegos ir ausų itin ilgas. Kiek ilgesnis jis auga ir vidinėse priekinių kojų bei išorinėse užpakalinių kojų dalyse. Kailio tekstūra švelni, minkšta. Galimos kailio splavos: kreminė, tigrinė, raudai žilsva, juoda arba auksinė.

Būdas

Salukiai yra švelnaus, draugiško būdo. Jie būna labai atsidavę šeimininkui – iš visos šeimos juo pasirenka tik vieną asmenį. Puikiai sutaria su vaikais, moka su jais švelniai elgtis. Salukiai mėgstami ir dėl to, kad yra nesunkiai dresuojami. Visgi šiuos švelnios prigimties šunis reiktų mokyti ramiai, švelniai, netaikant griežtų nuobaudų. Vis dėlto reiktų išlaikyti lyderio poziciją, kad gyvūnas neimtų savivaliauti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu