Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Schnauzer - Mitelšnauceris (standartinis šnauceris)

Mitelšnauceriai (dar vadinami standartiniais šnauceriais) yra seniausia šios veislės atmaina, kilusi iš Vokietijos. Ši veislė buvo auginama ūkiuose – sergėjo ne tik šeimą, bet ir galvijus.

Išvaizda

Mitelšnauceriai yra tvirtos, sunkios sandaros šunys, turintys gerai išvystytą raumenyną ir tvirtus kaulus. Kūno proporcijos turi priminti stačiakampį. Ūgis pagal standartą turi būti nuo 45 iki 48 cm.
Galva turi būti stipri, stačiakampė, prailgintos formos. Snukis nosies link siaurėja. Vidutinio dydžio, ovalios akys turi būti tamsios spalvo. Aukštai augančios ausys gali būti ketrpamos arba paliekamos natūralios. Kirptos laikomos stačiai, natūralios – nuleistos. Kaukolė tarp ausų gana plati, plokščia. Nasrai stiprūs, nosis muilžiniška, juoda. Lūpos taip pat juodos, prigludusios prie žandikaulių. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis.
Stiprus, vidutinio ilgio kaklas laikomas elegantiškai išlenktas ir švariai įsilieja į pečių liniją. Tvirta, neilga nugara strėnų link pamažu nuožulnėja. Būdingas gerai išsivystęs,s tiprus juosmuo. Ovali krūtinė vidutinio erdvumo.
Priekinės kojos tiesios iš kurios pusės bežiūrėtum. Užpakalinės labai raumeningos. Letenos nedidelės, kompaktiškos, apvalios formos su tvirtais padais ir stipriais, juodais angais. Pirštai glaudžiais udėti, skliautiniai. Vidutiniame aukštyje auganti uodega laikoma pakelta. Įprastai ji trumpinama – ne mažiau kaip 2,5 cm ir ne daugiau kaip 5 cm.
Kailis šiurkštus, tvirtas, banguotas ir turi būti kuo tankesnis, o pavilnė švelni ir tanki. Kailis kerpamas pagal standartą. Galimos jo spalvos – druska ir pipirai arba visiškai juoda.

Būdas

Veislės standartas reikalauja, kad mitelšanuceriai turėtų itin gerai išvystytas jusles ir būtų aukšto intelekto. Nors yra vidutinio ūgio, šie šunys narsūs kaip didieji jų keturkojai draugai. Mitelšnauceriai labai pasitiki savimi ir esant reikalui kovoja kaip tikri bebaimiai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu