Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Scottish Terrier - Škotų terjeras

Škotų terjerai buvo išveisti naikinti kenkėjus fermose, tačiau greitai tapo ne tik puikūs darbiniai šunys, bet ir nuostabūs šeimos draugai. Prie to itin prisidėjo Škotijos karalius Džeimsas VI. Jis buvo didis šios veislės entuziastas. Dauguma škotų, matydami, kad net patsai karalius taip žavisi škotų terjerais, atkreipė į šiuos šunis dėmesį. Taip veislė pradėjo populiarėti. 1890 m. škotų terjerai paplito ir už Škotijos ribų – pasiekė Ameriką. Čia jie taip pat tapo populiarūs augintiniai.

Išvaizda

Škotų terjerai yra maži, kompaktiški, tvirtai sudėti šunys. Jų kūnas smulkus, tačiau kaulų struktūra masyvi. Kūnas proporcingas. Škotų terjerų ūgis ties ketera siekia apie 25 cm. Svoris – nuo 8 iki 10 kg. Patelės keliais kilogramais lengvesnės.
Galva, lyginant su visu kūnu, ilga. Kaukolė ilga, vidutinio pločio, šiek tiek išgaubta. Žiūrint iš priekio, ji atrodo plokščia. „Stopas“ švelnus. Nasrai beveik tokio pat ilgio kaip ir kaukolė, šiek tiek siaurėjantys. Nosis nemaža, atsikišusi, juodos spalvos. Ji sudaro įspūdį, kad viršutinis žandikaulis yra ilgesnis už apatinį. Žandikauliai kvadrato formos, tvirti. Sąkandis žirklinis arba lygus. Akys yra gana toli viena nuo kitos, nedidelės, migdolo formos. Kuo tamsesnė jų spalva, tuo geriau. Žvilgsnis skvarbus. Ausys turi būti mažos, aukštai įstatytos. Žiūrint iš priekio, išorinis ausies kampas su kaukolės šonu turi suformuoti tiesią liniją. Ausys laikomos pakeltos.
Kaklas trumpas, storas, raumeningas ir tvirtas. Jis švelniai įsilieja į pečių liniją. Nugara lygi ir stipri. Juosmuo tvirtas, šonai gilūs. Šonkauliai gerai išreikšti. Krūtinė plati, labai gili.
Uodega apie 17 cm ilgio, niekada netrumpinama. Ji įstatyta aukštai, laikoma pakelta, gali būti šiek tiek užlenkta į priekį, bet niekada nelaikoma virš nugaros. Uodegos pagrindas masyvus, link galiuko uodega smailėja.
Kojos trumpos, su itin masyviais, tvirtais kaulais. Galinės kojos raumeningos ir labai tvirtos.
Kailis šiurkštus. Pavilnė tanki, švelni. Smakro srityje kailis ilgesnis, tad suformuoja barzdelę. Ant kojų ir apatinės kūno dalies kailis taip pat ilgesnis ir švelnesnis. Kailio spalva yra juoda, šiaudinė ar marga (margumas gali susidaryti iš bet kokių spalvų). Juodi ir margi šunys gali turėti baltų žymių, tačiau jos gali būtio tik ant krūtinės ir smakro.

Būdas

Škotų terjeras pasižymi nuovokumu,s avarankiškumu, todėl yra lengvai dresuojamas. Šie šunys gabūs lapių ir barsukų medžioklėje. Jie pasižymi narsumu, o jų tvirtas žandikaulis priverčia paklusti net didesnius šunis. Škotų terjerai yra ir puikūs daugai – jie labai mėgsta draugiją ir vaikus. Mėgsta kartu su šeimininkais keliauti, bėgioti ar užsiimti kita aktyia bendra veikla.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu