Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Serra da estrela Mountain Dog (Cão da Serra da Estrela) - Estrelos kalnų šuo

Estrelos aviganiai yra populiariausia iš visų portugalų šunų veislių – taip pat ir viena seniausių Pirėnų pusiasalyje. Ilgus amžius šie šunys buvo piemenų pagalbininkai – jie ganydavo ir sergėdavo nuo vilkų bandas Portugalijos Estrelos kalnuose. Veislė kilo iš senųjų Azijos mastifų, atgabentų į Vakarus, todėl gimininga ir ispanų mastifui. XX a. veislė nukentėjo nuo netinkamo kryžminimo su vokiečių aviganiais, bet vėliau buvo sugrąžintas jos grynumas.

Išvaizda

Estrelos aviganiai yra dideli, galios įspūdį sudarantys šunys. Jų ūgis siekia 62-72 cm, svoris – 30-50 kg.
Galva didelė, pailga. Kaukolė plati, apvalaina. Pakaktys vidutiniškai išreikštas. Nasrai ilgi, siaurėjantys. Nosies tiltas tiesus. Nosis didelė, šiek tiek ereliška, su atviromis, plačiomis šnervėmis. Jos spalva privalo būti juoda. Lūpos standžiai prigludusios prie žandikaulių, taip pat juodos spalvos. Dantys stiprūs, sueinantys į žirklinį sąkandį. Vidutinio dydžio akys nei per daug įdubusios, nei iššokusios, ovalo formos. Pageidaujama gintarinė ar tamsesnė spalva. Žvilgsnis ramus, protingas. Ausys, palyginus su kūnu, mažos, trikampio formos, su užapvalintais galiukais. Laikomos nuleistos nukreiptos nugaros link.
Kaklas trumpas, raumeningas. Nugara agna trumpa, beveik lygi, tik ties ketera pastebimas paaukštėjimas. Juosmuo platus, apvalainas, taip pat raumeningas. Krūtinė vidutinio gilumo, erdvi, su iškiliais šonkauliais. Strėnos šiek tiek nuožulnėjančios. Būdinga itin švelniai kylanti apatinė kūno linija.
Priekinės kojos tiesios, stiprios, tvirtų kaulų ir raumeningos. Užpakalinės dar stipresnės, su dar labiau išvystytais raumenimis. Letenos didelės, apvalios, su glaudžiai sudėtais pirštais ir tvirtais padais. Gana žemai auganti uodega yra ilga, siekianti kulkšnis. Laikoma nuleista, o pats galiukas šiek tiek užriestas.
Kailis gali būti dviejų tipų – ilgas arba trumpas. Ilgakailių Estrelos aviganių viršutinis kailio sluoksnis tankus, prigludęs prie kūno, tiesus ar vos vos banguotas. Pavilnė itin tiršta, paprastai šviesesnės nei kailis spalvos. Ant galvos ir priekinių kojų dalių kailis trumpesnis. Ant kaklo atvirkščiai – ilgesnis, suformuojantis puošnią apykaklę (ypač patinų). Trumpakailiai Estrelos aviganiai turi kur kas trumpesnį, bet tokį pat tankų kailį. Pavilnė taip pat yra, tik trumpesnė. Galimos kailio spalvos: gelsvai ruda, vilko pilkumo ir tigrinė.

Būdas

Estrelos aviganiai yra puikūs augintiniai – draugiški, mėgstantys bendrauti, itin lojalūs savo šeimininkui. Puikiai sutaria su vaikais. Veislė taip pat vertinama dėl puikių sergėjimo įgūdžių. Saugojimas yra jų genuose, tad Estrelos aviganiai sergi viską – žmones, kitus gyvūnus, namus. Tai jie daro itin sumaniai, vadovaudamiesi savo nuožiūra. Apskritai šie šunys garsėja savarankiškumu.
Labai svarbu, kad Estrelos aviganiai turėtų pakankamai veiklos – būtina tiek fizinė, tiek psichinė stimuliacija. Šie šunys yra aukšto intelekto, greitai išmoksta naujas komandas, tad jiems greitai pabosta tie patys dalykai – dresuodami būtinai pasirūpinkite įvairove.

 


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu