Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Shetland Sheepdog - Šetlando aviganis, šeltis

Šelčiai yra veislė, kilusi iš Didžiosios Britanijos XVIII a. Manoma, kad šie šunys galėjo atsirasti sukryžminus įvežtinius ilgaplaukius kolius su vietiniais Šetlando salų (Škotija) šunimis. Šelčiai populiarūs ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Šiaurės Amerikoje ir net Japonijoje. Kadaise veislė buvo naudojama avims ganyti, bet šiandien jie tėra auginami kaip šeimos draugai. Tiesa, šelčiai neprarado svo įgimto instinkto saugoti, tad puikiai saugo šeimininko namus.

Išvaizda

Šelčiai yra mažesnė stambių škotų aviganių atmaina. Jie yra nedideli – 35-37 cm ir 6-7 kg svorio šunys. Jų kūnas atrodo šiek tiek ilgas, forma primenantis stačiakampį.
Galva yra prailginto kalto formos, su ilgu, smailėjančiu snukiu. Šelčių išraiška gyvybinga, budri ir šiek tiek žaisminga. Vidutinio dydžio, tamsiai rudos spalvos akys (šviesios gali būti tik šunų, turinčių melsvai margą kailį) žvelgia švelniai. Ausys nedidelės, auga arti viena kitos ir yra laikomos pusiau stačios. Kaukolė tarp ausų turi būti plokščia. Nosies tiltas tiesus ir ilgas. Pati nosis vidutinio dydžio, juoda. Lūpos gerai prigludusios prie žandikaulių. Sąkandis žirklinis.
Kaklas turėtų būti raumeningas, išlenktas taip, kad galva būtųlaikoma išdidžiai pakelta. Nugara ilga, raumeninga. Krūtinė gili, siekianti alkūnes, su iškiliais šonkauliais.
Kojos trumpos, tiesios, masyvių kaulų ir raumeningos. Letenos nedidelės, ovalios, su kompaktiškai sudėtais pirštais. Uodega gana ilga, siekianti kulkšnis. Papratsai ji laikoma nuleista ar šiek tiek užriesta, tačiau kai šuo budrus, ji gali būti pakelta ir gana aukštai, tačiau niekada aukščiau nugaros lygio.
Kailis dvisluoksnis – išorinis kailio sluoksnį sudaro ilgas, tiesus, šiurkštus kailis, o pavilnė turi būti trumpa ir labai tanki bei puri. Ant snukio ir ausų galiukų kailis trumpesnis ir švelnesnis. Galimos kailio spalvos yra šios: juoda, melsvai marga ir sabalo (nuo auksinių iki raudonmedžio atspalvių). Visi variantai pamarginti baltomis žymėmis.

Būdas

Šelčiai žinomi kaip lojalūs bei labai draugiški augintiniai. Vis dėlto prieraišumą ir meilumą veislės atstovai demonstruoja tik šeimininkui ir jo šeimai – su nepažįstamaisiais šie šunys gali elgtis ne itin draugiškai ar juos tiesiog ignoruoti. Šiaip ši veislė yra žaisminga, energinga ir mėgstanti bendrauti. Šie šunys puikiai sutaria su vaikais, tereikia nuo mažens juos vienus su kitais „supažindinti“. Su kitais gyvūnais, ypač mažesniais už save, šelčiai gali ne itin sutarti – dėl ganymo instinkto šie šunys gali „vaikyti“ kitus augintinius, bandyti prieš juos dominuoti.
Šelčiai Taip pat vertinami dėl savo sumanumo, gebėjimo lengvai paklusti dresūrai. Jie gali būti neprasti namų sargai. Negaudami pakankamos fizinės ir protinės stimuliacijos, šelčiai gali pradėti keistai elgtis, tapti nervingais, triukšmingais.

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu