Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Shiba - Šiba

Šiba yra senovinė šunų veislė, kilusi iš Japonijos. Šiandien ši veislė yra pati populiariausia vietinė veislė, išplitusi ir į kitus žemynus – Australiją, Europą ir Šiaurės Ameriką. Šibos rekomenduojami tvirtiems, patyrusiems ir kantriems šeimininkams.

Išvaizda

Šiba yra mažiausi iš japonų vietinių šunų, kadaise naudoti smulkių gyvūnų medžioklei. Jų ūgis siekia 35-41 cm, o svoris 8-10 kg.
Šios veislės šunų galva dydžiu proporcinga kūnui, plati, nosies link siaurėjanti. Snukio išraiška labai žaisminga, draugiška ir smalsi. Atrodo, kad šibos nuolat šypsosi. Išraišką labai pagyvina ir nedidelės, trikampės akys. Jos turi būti tamsiai rudos spalvos. Ausys taip pat nedidelės, trikampio formos ir yra laikomos stačios. Kaukolė tarp ausų vidutinio platumo. Kakta plati, plokščia ir šiek tiek raukšlėta. Nasrai tvirti, skruostai pilni. Nosies tiltas tiesus, pati nosis juoda. Lūpos tokios pat spalvos. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis.
Kaklas vidutinio ilgio, tvirtas. Nugara tiesi, siauroka, tačiau labai tvirta, raumeninga – kaip ir visas kūnas. Krūtinė ovali ir erdvi, ypač priekyje. Būdingas tviras juosmuo.
Priekinės kojos gana ilgos ir tiesios, o jų alkūnės prigludusiso prie kūno. Užpakalinės kojos stiprios, su tvirtomis, raumeningomis šlaunimis ir grakščiais klubais. Uodega stora, tvirta ir riesta virš nugaros. Letenos forma primena katės – su skliautiškais, kompaktiškai sudėtais pirštais.
Kailis dvisluoksnis.Viršutinis jo sluoksnis standus, tiesus, o pavilnė tanki ir minkšta. Kailis ant viso kūno trumpas, snukio ir kojų srityje dar trumpesnis, tik uodega padengta ilgesniu, puresniu kailiu. Galimos įvarios kailio splavos.

Būdas

Šibos – tvirto charakterio, gana nepriklausomi šunys. Veislė pasižymi narsumu ir orumu. Šie šunys linkę ignoruoti nepažįstamuosius, tačiau šeimininkui yra itin draugiški ir atsidavę. Gerai sutaria ir su vaikais – labai mėgsta su jais žaisti. Tiesa, šibos palankumą reikia pelnyti. Su kitais šunimis ši veislė nėra linkusi sutarti – gali elgtis agresyviai.
Auginantieji šiuos šunis vertina jų tylų būdą - šibos itin retai loja, tik keistai cypauja.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu