Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Shih Tzu - Ši tsu

Ši cu kildinami iš XVII a. Kinijos. Šie šuneliai buvo itin gerbiami ir auginami imperatoriaus dvare. Manoma, kad Ši cu protėviais buvo Lasos apsai, Tibeto kalnų šunys ir pekinai. Antrojo pasaulinio karo metais veislė išpopuliarėjo ir Anglijoje.

Išvaizda

Ši cu yra tvirto sudėjimo, energingas šunelis. Jie nėra dideli – ūgis siekia 25-27 cm, o svoris 5-7 kg.
Ši cu galva apvali, plati. Akys didelės, apvalios, toli viena nuo kitos ir labai tamsios spalvos. Jos blizga tarsi pliušinio žaisliuko sagutės. Žvilgsnis šiltas, mielas ir pasitikintis. Ausys didelės, tankiai padengtos kailiu. Kaukolė tarp ausų išgaubta. Nasrai trumpi, kvadratiniai. Priekinė nasrų dalis plokščia. Nosis plati, šnervės didelės, atviros.
Kaklas neilgas, labai švelniai susiliejantis su pečių linija. Viršutinė kūno linija tiesi. Kūnas trumpas, bet tvirtas. Krūtinė plati, gili. Šonkauliai ryškūs, išgaubti, tačiau nesudaro statinaitės įvaizdžio. Strėnos plokščios.
Uodega aukštai įstatyta, laikoma užriesta virš nugaros. Ji gausiai apaugusi ilgu kailiu, tad primena žaismingą šluotelę. Kojos tiesios, raumeningos, tvirtų kaulų. Letenos tvirtos.
Kailis dvisluoksnis, tankus ir ilgas, siekiantis žemę. Leidžiamos neženklios bangelės. Kailio spalva gali būti bet kokia.

Būdas

Ši cu yra judrūs, budrūs šuneliai. Jie lengvai dresuojami, paklusnūs. Ši cu būdingas savarankiškumas. Vis dėl to jie nėra tokie rimtuoliai, kaip jų tibettietiški antrininkai – Ši cu mėgsta ir pažaisti, pakvailioti, yra kur kas jaukesni. Ši veislė mėgsta leisti laiką ne tik su šeimininku, bet ir su vaikais ar kitais augintiniais. Ši cu yra draugiški ir visiškai neagresyvūs.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu