Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Shikoku - Šikoku

Šikoku veislė dar žinoma kaip Kochi-ken "ken" or "inu", kas išvertus iš Japonų kalbos reiškia paprasčiausią šunį. Ši veislė reta net ir pačioje gimtinėje, Japonijoje. 1937 m. Šikoku šunys netgi paskelbti kaip nacionalinis turtas. Ši vertinama veislė plačiai neišplito, nes gyveno izoliuotoje kalnų teritorijoje Šikoku saloje (iš čia ir kilo veislės pavadinimas), kur medžiojo lokius ir elnius.

Išvaizda

Šikoku yra vidutinio dydžio, tvirto sudėjimo, raumeningi šunys. Nors nėra dideli, masyvūs, šie šunys sukuria galios įspūdį.
Būdinga plati kaukolė, erdvi kakta. Kalto formos nasrai gana ilgi, su tiesiu nosies tiltu. Pati nosis turi būti juoda. Gana mažos, toli viena nuo kitos esančios akys trikampio formos, rudos spalvos. Nedidelės, trikampio formos ausys laikomos stačios ir šiek tiek pakreiptos į priekį.
Kaklas tvirtas, gana storas. Pečiai raumeningi, stiprūs, švelniai nuožulnėjantys. Svarbios kūno proporcijos – kūno ilgis turi būti šiek tiek didesnis už aukštį. Krūtinė gili, siekianti alkūnes. Nuagara tiesi ir stipri. Juosmuo platus ir raumeningas. Apatinė kūno linija užpakalinių kojų link palaipsniui kyla. Priekinės kojos tiesios, raumeningos, užpakalinės itin tvirtos. Letenos kompaktiškai sudėtos, su skliautiniais pirštais ir tvirtais nagais bei elastingais padais. Aukštai auganti uodega tvirta, laikoma užriesta virš nugaros.
Kailis dvisluoksnis. Išorinis jo sluoksnis šiurkštus, tvirtas, o pavilnė minkšta, švelni ir tanki. Ant uodegos kailis daug ilgesnis nei ant viso kūno. Galimos kailio spalvos yra juodos ir baltos spalvos deriniai – gali būti daugfiau vienos ar kitos spalvos, arba juoda ir balta pasiskirsto lygiomis proporcijomis.

Būdas

Šikoku yra šunys dar neatitolę nuo gamtos. Jie pasižymi didele narsa ir atsargumu. Šikoku šunys būna labai prisirišę prie šeimininko, jam itin ištikimi. Šios veislės atstovai dievina prisilietimus, glostymą – jiems svarbus glaudus kontaktas su žmogumi. Nepaisant to, jie nelinkę bendrauti su pirmu sutiktu žmogumi – su nepažįstamaisiais elgiasi atsargiai. Šikoku gali puikaii sutarti su vaikais, bet reikia, kad būtų su jais augęs nuo mažens. Na, o jei namuose turite kitų smulkių gyvūnų, verčiau šios veislės nesirinkti – Šikoku mėgsta medžioti smulkesnius už save gyvūnus.
Nors sakoma, kad suvaldyti ir dresuoti šiuos šunis nėra sunku, tačiau tam reikia tvirto šeimininko, gebančio parodyti lyderystę augintinio atžvilgiu.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu