Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Siberian Husky - Sibiro haskis

Daugiau nei tūkstantį metų atšiauriame Arkties pakrantės regione – Sibire – gyveno čiukčių gentis. Ten gyvenimas – kasdieninė kova su ekstremaliu šalčiu dėl išlikimo. Nepaisant atšiaurių gamtinių sąlygų, ten gyvenantieji žmonės panoro auginti šunis – jie galėjo būti ne tik draugai, bet ir puikūs pagalbininkai tempiant roges ar medžioklėje. Taip buvo išveista veislė, prisitaikiusi gyventi šaltyje ir sniegynuose – tie šunys buvo šiandieninių Sibiro haskių protėviai. XIX a. šunis pamatė kailių pirkliai ir 1909 m. atgabeno juos į Šiaurės Ameriką. Greit veislė paplito visame pasaulyje.

Išvaizda

Sibiro haskiai yra mažesni ir lengvesni už daugumą kitų kinkomųjų šunų. Jų ūgis siekia 51-60 cm, o svoris – 16-27 kg. Elegantiškieji Sibiro haskiai – vikrūs, atletiški ir nenuilstantys darbininkai.
Haskių galva vidutinio dydžio, proporcinga visam kūnui. Forma primena kaltą, snukis šiek tiek panašus į lapės. Viršugalvis apvalus, snukis nuo akių nosies link siaurėja. Pati nosis apvalaina, juodos, pilkšvai juodos ar rudai juodos spalvos. Jei kailio spalva visiškai balta, nosis gali būti šviesiai rusva. Lūpos glaudžiai dengia dantis. Pastarieji turi būti stiprūs, sąkandis žirklinis. Migdolo formos akys gana toli viena nuo kitos, labai išraiškingos ir gyvos. Galimos jų spalvos – bet kokio intensyvumo mėlynos ar rudos spalvos variacijos. Leidžiamos ir skirtingų spalvų akys. Būdingas švelnus, nuoširdus, draugiškas ir smalsus žvilgsnis. Vidutinio dydžio ausys auga gana arti viena kitos ir yra trikampio formos. Privalo būti laikomos pakeltos.
Kaklas vidutinio ilgio, laikomas išdidžiai išlenktas. Vidutinio ilgio nugara tiesi, tvirta. Krūtinė gili, stipri, bet nėra plati. Juosmuo šiek tiek išgaubtas, liaunas, tačiau raumeningas ir stiprus. Strėnos šiek tik nuožulnėja, tačiau per staigus kritimas žemyn laikomas veislės trūkumu.
Žiūrint iš priekio, priekinės kojos atrodo tiesios, augančios gana toli viena nuo kitos. Užpakalinės kojos taip pat tiesios, raumeningos ir galingos. Vidutinio dydžio letenos ovalios, neilgos, nukreiptos tiesiai į priekį. Vidutinio ilgio, gausiai kailiu apaugusi uodega paprastai laikoma gracingai užriesta virš nugaros.
Kailis dvisluoksnis. Viršutinis jo sluoksnis vidutinio ilgio, tankus ir tiesus. Pavilnė tanki ir minkšta. Leidžiamos visos kailio spalvos.

Būdas

Sibiro haskiai yra šunys, itin tinkantys šeimoms. Veislė pasižymi draugišku charakteriu ir pomėgiu bendrauti. Šie šunys puikiai sutaria net ir su nepažįstamais žmonėmis, taip pad draugauja su kitais gyvūnais. Nors yra puikaus charakterio, šie šunys nerekomenduoajmi nepatyruisiems šunų augintojams. Priežastis – jų didelis aktyvumas ir negalėjimas nustygti vietoje. Sibiro haskiai yra nuolat džiugiai nusiteikę šunys – net kasdien vedami į lauką, išėję jie grynu oru džiaugiasi taip, tarsi tai būtų jų pirmas pasivaikščiojimas lauke. Jei nupręsite auginti šios veislės šunį, pasivaikščiojiamams, treniruotėms ir kitai aktyviai veiklai teks skirti išties nemažai laiko, tad būtina pagalvoti, ar Jums priimtinas toks akrtyvus gyvenimo būdas, ar užteks laisvo laiko, kurį galėsite skirti augintiniui. Be to, Sibiro haskiai yra sunkiai dresuojami šunys. Dresūros aikštelėje jie gali pademonstruoti puikų paklusnumą, o grįžę namo elgtis taip tarsi niekada ir nebūtų mokėję jokios komandos. Mokant šiuos šunis reikia būti itin kantriam ir gebėti parodyti lyderystę.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu