Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Skye Terrier - Skajaus terjeras

Skajaus terjerai atsirado Skajaus salose (vakarinė Škotijos dalis). Šie šunys išveisti naikinti fermų kenkėjams. Juos itin mėgo karalienė Viktorija – tai ir išpopuliarino veislę XIX a.

Išvaizda

Skajaus terjerai yra nedideli, elegantiški šuneliai. Idealus šių šunų ūgis yra 25 cm.
Galva ilga ir galinga. Akys vidutinio dydžio, arti viena kitos. Pageidaujama, kad jos būtų tamsiai rudos spalvos, tačiau leistinos ir šviesiai rudos. Žvilgsnis gyvybingas ir protingas. Ausys vidutinio dydžio, tačiau apaugusios ilgesniais plaukais, kurie suformuoja žaismingas šluoteles, tad ausys atrodo didesnės. Jos laikomos pakeltos arba nuleistos.
Kaklas ilgas ir gracingas. Galva laikoma išdidžiai iškelta. Kūnas ilgas, žemas. Krūtinė gili. Šonkauliai ovalios formos.
Uodega ilga, plunksnuota. Kai šuo džiaugiasi ar pyksta ji laikoma pakelta, bet ramybės būsenoje uodega neturėtų būti laikoma aukščiau nugaros lygio.
Kojos trumpos, raumeningos ir tiesios. Pėdos didelės, nagai stiprūs, juodos spalvos.
Kailis dvisluoksnis. Pokailis trumpas, švelnus. Išorinis kailio sluoksnis šiurkštus, tiesus ir ilgas – apie 12 cm ilgio. Ant galvos kailis kiek trumpesnis. Kailio spalva gali būti juoda, tamsiai ar šviesiai pilka, melsva, sidabrinė, šviesiai ruda ar kreminė. Ant ausų, nasrų ir uodegos galiuko turi būti tamsios spalvos žymės. Augant šuniukų kailis labai keičiasi.

Būdas

Skajaus terjerai naudojami medžiojant lapes, upines ūdras ir laukines kates. Šie šunys labai drąsūs, judrūs. Įerzinti nuožmiai puola. Savo šeimininkui Skajaus terjerai yra labai ištikimi, o svetimais žmonėmis nėra linkę pasitikėti. Su šiais šunimis reikia elgtis tinkamai, nes jie niekada nepamiršta nepelnytos bausmės.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu