Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Slovakian Chuvach (Slovenský Cuvac) - Slovėnų čuvašas

Slovakų čuvačai yra panašios kilmės kaip ir stambesni vengrų kuvasai. Šie kalnų bandaginiai buvo kone išnykę, bet po Antrojo pasaulinio karo dr. Antoninas Hruza iš Brno sėkmingai atgaivino veislę. Veislė atsirado dar viduramžiais, tačiau oficialiai pripažinta buvo tik 1969 m. Nuo tada nemažai žmonių šios veislės šunis augina namuose.

Išvaizda

Slovakų čuvačai yra masyvaus, tvirto sudėjimo šunys, kurių ūgis siekia nuo 59 iki 70 cm, o svoris nuo 31 iki 44 kg. Jie turi itin stiprius, masyvius kaulus ir gerai išvystytą raumenyną. Šių šunų kūno proporcijos suformuoja stačiakampį pavidalą.
Galva taip pat yra masyvi, didelė. Kaukolė tarp ausų plati, o snukio srityje šiek tiek ištęsta, prailginta. Nasrai tiesūs, sudarantys apie pusė galvos ilgio, siaurėjantys. Nosis juoda. Lūpos gerai prigludusios prie žandikaulių, nenukarusios ir taip pat juodos spalvos. Akys ovalo formos, tamsiai rudos. Aukštai augančios ausys yra vidutinio dydžio, laikomos nuleistos galvos šonuose.
Stiprus kaklas tokio pat ilgio kaip galva. Nugara vidutinio ilgio, tiesi ir tvirta. Juosmuo šiek tiek išlenktas, raumeningas. Krūtinė plati, su elastingais šonkauliais. Pilvas šiek tiek įtrauktas. Šlaunys ir klubai labai raumeningi, tvirti. Kojos tiesios, tvirtos, primennančios kolonas. Pėdos apvalios, stiprios, su glaustai esančiais pirštais. Žemai auganti uodega siekia kulkšnis ir yra laikoma nuleista. Ji tankiai apaugusi ilgu kailiu, tad primena šluotelę.
Kailis trumpas, bet labai tankus, tokia pati tanki ir pavilnė. Ant uodegos ir kaklo srityje kailis ilgesnis, suformuojantis apykaklę ir dailią šluotelę. Leidžiama tik viena kailio spalva – balta. Galimi, bet nepageidaujami gelsvos spalvos šešėliai.

Būdas

Slovakų čuvačai yra be galo narsūs ir ištikimi šunys. Jie visada pasiryžę kovoti su įsibrovėliais, nesvarbu, kas tai bebūtų – žvėris, besikėsinantis į ganomą bandą, ar nepažįstamasis, bandantis įsibrauti į namus. Visgi šiandien slovakų čuvačai yra kur kas ramesnio ir santūresnio būdo ir net neįtikėtinai meilūs savo namiškiams. Šie šunys visada gins savo teritoriją be savo teises, tačiau niekada be pagrindo nepuls kitų. Net ir nedresuotas slovakų čuvačas geba savarankiškai priimti sprendimus ir puikiai atlikti sargo vaidmenį.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu