Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

South Russian Shepherd Dog (Ioujnorousskaïa Ovtcharka) - Pietų Rusijos aviganis

Pietų Rusijos aviganiai garsėja kaip puikūs avių ganytojai ir saugotojai. Dėl jų atsiradimo istorijos vis dar nėra bendros nuomonės – vyrauja kelios skirtingos versijos. Kai kurie tiki, kad šie šunys kilę iš provoslavų-arijų genčių šunų. Šios gentys gyveno pietinėje Rusijos dalyje dar 4000 prieš mūsų erą.
Kita versija byloja, kad Pietų Rusijos aviganiai Europos aviganių šunų veislių. Šios versijos šalininkai veislę sieja su Austrijos aviganiais. Šios dvi veislės išties turi fizinių panašumų.
 

Išvaizda


Pietų Rusijos aviganiai yra tvirto sudėjimo, tačiau nestambūs, vidutinio dydžio šunys. Patinų ūgis siekia 65 cm, patelių 62 cm. Jie turi itin gerai išsivysčiusius raumenis.
Galva prailgintos formos, su gana plačia priekine dalimi. Kaktos linija išreikšta labai subtiliai. Auys nedidelės, trikampio formos ir nulėpusios. Akys ovalios, tamsios spalvos.
Kaklas lieknas, bet raumeningas, vidutinio ilgio. Įstatytas aukštai.Gogas pastebimas, bet nėra labai aukštas. Nugara tiesi ir stipri. Juosmuo trumpas, platus ir apvalainas. Krūtinė plati, šiek tiek plokščia ir gili. Pilvas vidutiniškai įtrauktas.
Pėdos ovalios, išlenktos ir tvirtos. Padengtos ilgu kailiu. Eisena lengva, plati.
Kailis ilgas (10-15 cm), šiurkštus ir tankus. Šiek tiek banguotas. Dažniausiai pasitaikanti kailio spalva yra balta, bet pasitaiko ir gelsvas, šiaudų ar pelenų atspalvio kailis. Gali būti ir baltas su kitų spalvų šešėliais – dažniausiai baltas su pilkais tonais.
 

Būdas


Šie šunys labai stiprūs, judrūs - patikimi sargai. Nesunkiai dresuojami, gerai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų. Nepasitiki svetimais žmonėmis. Jei yra erzinami, gali tapti labai agresyvūs. Todėl šie šunys rekomenduojami tik patyrusiems augintojams, žinantiems kaip tramdyti šuns norą lyderiauti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu