Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Spanish Hound (Sabueso Españlol) - Ispanų skalikas

Ispanų skalikai yra sena veislė, kurios istorija siekia dar Viduramžius. Seną kilmę liudija ir panašumas į mastifus. Manoma, kad ispanų skalikai gali būti dabar jau išnykusių Talboto skalikų palikuonys. Dar visai neseniai ši veislė turėjo dvi skirtingas atmainas, tačiau mažesnioji (lebretas) dabar praktiškai išnyko.

Išvaizda

Ispanų skalikai nėra dideli šunys – jų ūgis siekia 40-56 cm, o svoris - 20-25 kg. Tiesa, veislės standartas leidžia nemažus dydžio skirtumus – patinai net 20 % stambesni už pateles. Jų kūnas neukštas, tačiau gana ilgas. Šie šunys tvirto sudėjimo, raumeningi, bet neatrodo masyviai.
Galva proporcingo kūnui dydžio, pailga. Pakaušis skliautinis, apvalainas. Snukis tiesus, ilgas, žiūrint iš viršaus, jis primena stačiakampį. Nosis gana didelė, su plačiomis šnervėmis, o jos spalva turi susilieti su kailio. Viršutinė lūpa nukarusi, dengia apatinę. Lūpų spalva turi būti tokia pat kaip ir nosies. Dantys tvirti, sąkandis žirklinis. Vidutinio dydžio akys yra migdolo formos, kaštoninės spalvos. Jų išraiška kiek liūdna, kilni ir protinga. Itin ilgos, didelės ausys laikomos nuleistos šalia kaklo – jos tokios ilgos, kad nesunkiai gali pasiekti net nosies galiuką ar dar toliau. Jų forma primena stačiakampį su užapvalintais kampais.
Kaklas stiprus ir raumeningas. Viršutinė kūno linija tiesi, labai stipri. Nugara plati, galinga ir ilga. Juosmuo itin platus ir stiprus. Strėnos gana trumpos, apvalainos ir švelniai nuožulnėjančios. Krūtinė erdvi, gili, siekianti alkūnes. Aiškiai pastebimas krūtinkaulis. Šonkauliai apvalaini, su labai plačiais tarpais. Apatinė kūno linija beveik tiesi.
Kojos tiesios, stiprios, bet ne kresnos. Užpakalinės kojos ilgesnės, labai raumeningos ir galingos. Letenos primena katės – šiek tiek ovalios, pirštai glaudžiai sudėti, būdingi stiprūs nagai. Pageidautina greita, energinga, plati eisena. Ilga uodega prie pagrindo tvirta, o į galą siaurėja. Ji laikoma žaismingai užriesta.
Kailis tankus, visai trumpas, glotniai dengiantis odą. Galimos dvi spalvų variacijos – balta su rudomis dėmėmis arba baltas su juodomis dėmėmis.

Būdas

Ispanų skalikai labai gyvybingi, linksmo būdo šunys. Kadangi tai yra medžiokliniai šunys, jie yra labai energingi, mėgstantys ilgai būti lauke. Ispanų skalikams būtinas aktyvus gyvenimo būdas – kitaip gali pakrikti jų sveikata ar psichika. Šie šunys mėgsta bendrauti, nors ir nėra labai prieraišūs. Dauguma šios veislės augintojų itin vertina tai, kad ispanų skalikai lengvai dresuojami ir nesunkiai prisitaiko prie naujos aplinkos ar naujų taisyklių.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu