Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Spanish Mastiff (Mastín español) - Ispanų mastifas

Apie šios senos veislės kilmę tikslių žinių nėra, tačiau kaip ir kiti Pirėnų pusiasalio mastifai, šie greičiausiai kilo iš šunų, kuriuos į Ispaniją maždaug prieš 2000 m. atgabeno finikiečiai ir graikai. Ispanijoje šie mastifai buvo auginami galvijų bandoms ganyti ir namams saugoti. Šiandien kai kurie šunų mylėtojai mastifus laiko namuose. Vis dėlto veislė dėl masyvumo nėra itin populiari.

Išvaizda

Ispanų mastifai yra dideli, raumeningi, galingos išvaizdos šunys. Jų kūnas labai masyvus, keliantis pagarbios baimės jausmą. Šių šunų ūgis gali siekti 72-82 cm, o svoris 55-70 kg.
Galva taip pat didelė, stipri, forma šiek tiek primenanti nukirstą piramidę. Kaukolė plati, su aiškiu pakakčiu. Nasrai šiek tiek kampuoti, siaurėjantys. Nosies tiltas tiesus, o pati nosis didelė, plati ir juodos spalvos. Viršutinė lūpa dengia apatinę. Dantys dideli, stiprūs, sueinantys į žirklinį sąkandį. Mažos akys turėtų būti migdolo formos ir kuo tamsesnės rudos spalvos. Būdingas budrus, protingas ir taurus žvilgsnis. Vidutinio dydžio ausys yra trikampio formos, laikomos nuleistos, tačiau ne per arti galvos.
Kaklas platus, labai raumeningas. Nugara tiesi, labai galinga, itin raumeninga. Juosmuo ilgas, platus, taip pat stiprus. Krūtinė gili, erdvi, su iškiliais šonkauliais. Būdinga kylanti apatinė kūno linija. Strėnos plačios, nuožulnėjančios maždaug 45° kampu. Uodega prie pagrindo labai stora, mėsinga. Ji padengta ilgesniais nei visas kūnas plaukais. Ramybės būsenoje ji laikoma nuleista ir siekia kulkšnis, o kai šuo aktyvus, juda, uodegos paskutinis ketvirtis užriečiamas. Masyvių kaulų priekinės kojos tobulai tiesios, viena kitai lygiagrečios. Užpakalinės kojos labai tvirtos ir raumeningos. Didelės letenos forma primena katės – būdingi skliautiniai, kompaktiškai sudėti pirštai ir tvirti nagai. Būdinga tvirta šuoliuojanti eisena.
Vidutinio ilgio kailis tankus, švelnus. Ant kojų jis trumpesnis, o ant uodegos atvirkščiai – kiek ilgesnis, suformuojantis dailų plunksnuotumą. Kailio spalva nėra svarbi, leidžiami visi atspalviai.

Būdas

Ispanų mastifai yra itin protingi šunys. Nepaisant to, kartais jie gali visiškai nepaklusti šeimininko nurodymams ir juos ignoruoti – taip šie šunys elgiasi ne dėl to, kad nesuprastų, kas jiems sakoma, o dėl to, kad yra linkę į savarankiškumą ir dažnai daro tai, ką nori patys. Dažnai tai būna ir teigiama savybė, nes ispanų mastifai geba savarankiškai priimti sprendimus, patys teisingai reaguoja į įvairias problemines situacijas. Jie mėgsta būti lyderiais, diktuojančiais savas taisykles, todėl tinka tik patyrusiems šunų augintojams, žinančiams, kaip valdyti stipraus charakterio augintinį. Šiaip ispanų mastifai yra labai draugiški ir mėgstantys bendrauti šunys. Jie itin atsidavę šeimininkui ir visada pasiryžę jį ginti. Jei ispanų mastifai būna socializuojami nuo mežens, puikiai sutaria ir su nepažįstamais žmonėmis. Kiek sunkiau jiems sekasi sutarti su kitais šunimis – su jais gali elgtis agresyviai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu