Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Staffordshire Bull Terrier - Stafordšyro bulterjeras

Stafordšyro bulterjerai atsirado XIX a. kai Anglijos Stafordšyro regiono vietiniai anglakasiai sumanė išveisti nedidelio ūgio, stiprų šunį. Šiam tiklsui buvo kergti buldogai su vietiniais terjerais, panašiais į Mančesterio terjerus. Taip pavyko išgauti tokius Stafordšyro bulterjerus, kokius žinome ir šiandien. AKC (American Kennel Club) veislę pripažino 1975 m.

Išvaizda

Stafordšyro bulterjerai yra vidutinio dydžio, tačiau labai raumeningi ir stiprūs šunys. Jų ūgis varijuoja nuo 35 iki 40 cm – patinai stambesni. Patinų ūgis būna nuo12 iki 17 kg, o patelių nuo 10 iki 15 kg.
Galva turi būti trumpa, su plačia kaukole ir raumeningais skruostais. Būdingas ryškus pakaktys ir trumpa kakta. Apvalios, vidutinio dydžio akys turi būti tamsios, prie kailio derančios spalvos. Nedidelės ausys laikomos pusiau arba visiškai pakeltos. Lūpos privalo būti standžios, glotniai prigludusios prie žandikaulių. Būdingas žirklinis sąkandis.
Gana trumpas, tačiau raumeningas kaklas pečių link platėja. Kūno viršutinė linija lygi, krūtinė, ypač priekinėje dalyje, plati ir gili.
Žemai auganti, vidutinio ilgio uodega paliekama natūrali, netrumpinama ir yra laikoma žemai. Masyvių kaulų, gana toli viena nuo kitos esančios priekinės kojos turi būti tiesios. Užpakalinės kojos privalo būti tvirtos ir labai raumeningos. Būdingos vidutinio dydžio, tvirtos letenos. Eisena laisva, tvirta, nereikalaujanti daug pastangų.
Kailis trumpas, prigludęs prie odos ir lygus. Galimos jo spalvos: raudona, gelsvai ruda, balta, juoda ar melsva. Bet kuri iš šių spalvų gali turėti baltos spalvos priemaišų.

Būdas

Stafordšyro bulterjerai pasižymi begaline narsa, atkaklumu ir sumanumu. Vis dėlto jie nėra nei pikti, nei agresyvūs, tad puikiai sutaria ne tir su vaikais – su jais Stafordšyro bulterjerai elgiasi itin draugiškai.
Šios veislės šunys yra gana ramūs, stabilaus temperamento, tačiau jiems reikalinga kasdieninė aktyvi veikla ir treniruotės. Stafordšyro bulterjerai rekomenduojami patirties turintiems augintojams, gebantiems dresuoti tvirtai, bet švelniai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu