Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Swedish Lapphund (Svensk Lapphund) - Švedų laphundas

Švedų laphundai yra labai sena veislė, atsiradusi ne vėliau už prakaulius Azijos kurtus, kurie tradiciškai laikomi seniausiais šunimis. Nuo seno špicai ganydavo lapių šiaurinius elnius ir saugodavo juos nuo plėšrūnų. XX a. septintajame dešimtmetyje Švedijos šunininkystės klubas ėmėsi išsaugoti šios veislės šunų sargines savybes ir pradėjo tobulinti darbinius gebėjimus. Švedų-lapių špicai vis dažniau pasirodo ir už Švedijos ribų, ypač kitose Skandinavijos šalyse ir Didžiojoje Britanijoje.

Išvaizda

Švedų laphundai yra vidutinio dydžio, grakštaus kūno sudėjimo šunys. Jų ūgis siekia nuo 40 iki 51 cm, o svoris nuo 19,5 iki 20,5 kg.
Galva gana ilga, žiūrint iš priekio – kalto formos. Trumpas, kūgiškas snukis siaurėja iki nosies galo. Juoda nosis vidutinio dydžio, su atviromis, plačiomis šnervėmis. Lūpos taip pat juodos, glotniai prigludusios prie žandikaulių. Dantys stiprūs, sueinantys į žirklinį sąkandį. Vidutinio dydžio akys ovalios, tamsiai rudos spalvops su juodais apvadais, itin pagyvinančiais žvilgsnį. Vidutinio dydžio, trikampio formos ausys laikomos stačios.
Kaklas ilgas ir stiprus, raumeningas. Nugara tiesi ir taip pat raumeninga. Krūtinė gili, žiūrint iš priekio, ovali. Pilvas šiek tiek įtrauktas. Juosmuo trumpas ir stiprus. Strėnos plačios, šiek tiek nuožulnėjančios.
Priekinė kojos tiesios ir stiprios, o užpakalinės raumeningos. Letenos vidutinio dydžio, trumpos, ovalios, nukreiptos tiesiai į priekį.Uodega gali būti ilga arba visiškai trumpa – tik bumbuliukas.
Kailis vidutinio ilgio, tiesus, storas, šiurkštus ir nepralaidus vandeniui. Pavilnė tanki ir švelni. Galimos kailio spalvos – įvairaus intensyvumo juoda ar pilka.

Būdas

Švedų laphundai yra budrūs, energingi šunys. Kadaise šie šunys buvo auginami šiaurės elniams ganyti, tad mėgsta dirbti ir jiems yra būtina aktyvi veikla. Neturėdami kur išeikvoti energijos, švedų laphundai gali pradėti destruktyviai elgtis ar net susirgti.
Šiandien šie šunys dažniausiai auginami kaip namų šunys. Yra mėgstami, nes pasižymi draugišku būdu. Maža to, švedų laphundai yra labai protingi, tad juos nesunku dresuoti. Šios veislės atstovai linkę pataikauti šeimininkui, tad pasistengs išmokti naują komandą vien dėl to, kad įtiktų šeimininkui.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu