Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Tatra Shepherd Dog (Polski Owczarek Podhalanski) - Podhalijos aviganis

Podhalės aviganis – tai lenkų kalnų aviganis. Manoma, kad lenkų žemumose šių šunų atsirado IV-V a. kalnuotame Podhalės slėnyje paplito balti aviganiai, panašūs į vengrų ir slovakų čuvašus. Baltos spalvos šuo gerai pastebimas ir lengvai atskiriamas nuo vilko. Mūsų dienomis šios veislės šunys ne tik gano avis, bet ir vedžioja akluosius, veža vežimėlius ar traukia rogutes su lengvais kroviniais. Jis puikus sargas, bet bute laikyti netinka, nes labai judrus, gana piktokas. Jis turi daug judėti.

Išvaizda

Podhalės aviganis yra stiprus ir kompaktiškai sudėtas šuo. Patinų ūgis apie 65-70 cm, patelių 60-65 cm. Kūno forma kiek „kvadratiška“.
Galva proporcinga kūnui, liesa. Kaukolė, žiūrint iš priekio, gana apvali. Nasrai stiprūs, smailėjantys. Jų ilgis beveik tapatus kaukolės ilgiui. Nosies tiltas platus. Pati nosis vidutinio dydžio, juoda, su atviromis šnervėmis. Lūpos įtemptos, jų kampučiai tamsūs. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis. Akys vidutinio dydžio, išraiška ekspresyvi. Rainelės tamsiai rudos spalvos. Vokų apvadas tamsus. Ausys kraštinio akies kampučio aukštyje ar šiek tiek aukščiau. Vidutinio ilgio, trikampio formos, tankiai apaugusios plaukais. Priekinis ausies kamputis vos vos liečiasi prie galvos.
Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas, be jokio pagurklio. Jį puošia gausūs karčiai. Kūnas ilgas ir masyvus. Nugara ir juosmuo platūs. Apatinė nugaros dalis nuožulni. Krūtinės ląsta gili, šonkauliai įkypi, ne plokšti. Pilvas šiek tiek įtrauktas.
Kojos raumeningos, bet ne masyvios. Žiūrint iš priekio, jos yra tiesios ir lygiagrečios viena kitai. Pėdos kompaktiškos, ovalios. Tarp pirštų auga kailis. Nagai stiprūs, buki, juodos spalvos.
Uodega įstatyta ne per aukštai, laikoma žemiau kūno viršutinės linijos. Kai Podhalės aviganis džiaugiasi, uodegą laiko pakeltą kiek aukščiau, tačiau išlaiko tiesią – tik pats galiukas gali būti lengvai riestas. Kai uodega nuleista, ji siekia kulkšnis.
Kailis ant galvos, nasrų, priekinių kojų priekinės pusės ir ant kulkšnių yra tankus ir trumpas. Likęs kūnas padengtas ilgiu, tiesiu (ar švelniai banguotu) ir plonu kailiu. Itin tanki apykaklė. Ant uodegos kailis taip pat gausesnis, ilgesnis, suformuojantis plunksną. Gausi pavilnė. Kailio spalva tolygiai balta.

Būdas

Podhalės aviganiai yra ramūs, tačiau sargūs šunys. Jie puikiai sutaria tiek su suaugusiais, tiek su vaikais. Tinkami auginti žmonėms, mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, nes Podhalės aviganiai yra energingi, mėgstantys ilgus pasivaikščiojimus ir aktyvias treniruotes šunys.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu