Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Tibetan Mastiff (Do-Khyi) - Tibeto mastifas

Tibeto mastifų kilmės istorija šiek tiek miglota, tačiau seniausi rašytiniai šaltiniai, kuriuose minima ši veislė siekia dar 1100 metų prieš Kristų. Jie rasti Kinijoje. Veislė ilgus amžius buvo izoliuota Himalajų kalnuose, kur buvo auginami namams saugoti.

Išvaizda

Tibeto mastifai yra išties įspūdingai atrodanti veislė. Tai yra dideli, atletiškos kūno sandaros šunys. Patinų ūgis varijuoja nuo 66 iki 73 cm, o patelių nuo 61 iki 68 cm. Itin įspūdingai atrodo milžiniška galva – ji plati ir gausiai apaugusi kailiu. Būdinga plati ir galinga kaukolė ir tokie pat stiprūs nasrai. Nosis plati, su plačiomis šnervėmis. Mėsingos lūpos šiek tiek nukabusios. Dantys labai dideli, stiprūs, sąkandis žirklinis. Vidutinio dydžio, migdolo formos akys labai ekspresyvios, dažniausiai rudos spalvos, tačiau priimtina ir melsva ar pilkai melsva spalva. Žvilgsnis sumanus, dėmesingas ir kilnus. Vidutinio dydžio ausys yra V raidės formos, laikomos nuleistos šalia skruostų. Kai šuo budrus, jos laikomos pakeltos.
Vidutinio ilgio, šiek tiek išlenktas kaklas labai raumeningas ir apaugęs ilgesniu kailiu, todėl atrodo itin didingai. Nugara tiesi, tvirta. Krūtinė raumeninga, gili, su iškiliais šonkauliais. Juosmuo taip pat raumeningas ir tvirtas.
Vidutinio ilgio, nesiekianti kulkšnių uodega apaugusi ilgais plaukais ir yra laikoma užriesta virš nugaros. Masyvių kaulų kojos tiesios, raumeningos. Didelės, tvirtos letenos forma primena katės.
Kailis dvisluoksnis, jo ilgis nelabai svarbus, kur kas daugiau dėmesio skiriama jo kokybei. Vis dėlto paprastai Tibeto mastifai turi ilgą, tiesų, tankų kailį su minkšta, bet sunkia ir gausia pavilne. Jo tekstūra švelni, bet standi. Kaklas ir pečiai turi būti itin gausiai apaugę kailiu – suformuojama itin puošni ir didinga apykaklė. Ilgesnis ir tankesnis kailis būdingas ir uodegos srityje. Galimos šios kailio spalvos: juoda, ruda, melsvai pilka. Galimos tamsesnių spalvų žymės, sidabriniai, auksiniai šešėliai ir baltos spalvos dėmės ant krūtinės.

Būdas

Tibeto mastifai yra labai protinga veislė. Šie šunys sugeba savarankiškai priimti sprendimus, tinkamai reaguoti į įvairias stresines, pavojingas situacijas. Puikiai susidoroja su įvairiomis užduotimis – itin geraia tlieka sargo vaidmenį. Tibeto mastifai yra draugiški, tačiau su nepažįstamaisiais nelinkę bendrauti, į juos žvelgia atsargiai, įtartinai, kaip į potencialius šeimininko nuosavybės kenkėjus. Apskritai šios veislės atstovai labai saugo savo šeimininką ir visą jo šeimą, yra prie jų prisirišę ir jiems itin atsidavę. Puikiai sutaria su vaikais ir kitais gyvūnais - mėgsta su jais žaisti. Tibeto mastifai tinka ir žmonėms, propaguojantiems ramų gyvenimo būdą, nes šie šunys nėra labai energingi, elgiasi ramiai, disciplinuotai. Tiesa, kartais ši veislė mėgsta patriukšmauti – jei namams ar šeimininkui įtaria kokį nors gresiantį pavojų, Tibeto mastifai iškart ima garsiai, giliai loti. Vis dėlto juos galima išmokyti atsikratyti šio įpročio, nes veislė geba greitai mokytis.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu