Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Tibetan Spaniel - Tibeto spanielis

Tibeto spanieliai kilę iš Himalajų kalnų ir žinomi jau daugiau kaip 2000 metų. Kadaise jie buvo veisiami ir auginami budistų vienuolių. Vienuolyną šie spanieliai palikdavo tik kaip itin branginama dovana – šie šunys niekada nebuvo pardavinėjami.
Legenda pasakoja, kad Tibeto spanieliai ne tik palaikė draugiją vienuoliams, bet ir sergėdavo vienuolynus – gulėdavo ant tvirtų vienuolyno tvoros mūrų ir garsiu lojimu perspėdavo vienuolius apie artėjančią grėsmę.
Pirmą kartą į Europą, Angliją, ši veislė atkeliavo 1898 m., bet iki pat Antrojo pasaulinio karo jų čia buvo vos keletas. 1966 m. veislė pasiekė JAV. Čia 1971 m. buvo įkurtas ir Tibeto spanielių klubas. 1984 m. veislė buvo oficialiai pripažinta.

Išvaizda

Tibeto spanieliai yra maži, proporcingos sandaros šunys. Jų ūgis siekia apie 25 cm, o svoris 4-7 kg.
Galva turi būti nedidelė, laikoma išdidžiai iškelta. Kaukolė viršugalvyje, tarp ausų, šiek tiek išgaubta. Gana aukštai augančios ausys vidutinio dydžio, gausiai apaugusios plaukais ir laikomos nukarusios. Ovalios, tamsios akys žvelgia ekspresyviai ir draugiškai. Nosis nedidelė it sagutė, juoda. Lūpos glaudžiai dengia žandikaulius ir slepia aštrius dantis.
Trumpas kaklas stiprus. Nugara lygi. Krūtinė erdvi ir gili. Priekinės kojos šiek tiek išlenktos į šonus, o užpakalinės itin stiprios, raumeningos. Letenos nedidelės, primenančios kiškio. Aukštai auganti uodega laikoma užriesta virš nugaros. Ji itin gausiai apaugusi kailiu ir primena pūkų kamuoliuką.
Būdingas dvisluoksnis kailis. Ant kūno auga vidutinio ilgio, šilkinės tekstūros, švelnūs plaukai, o ant snukio ir priekinių kojų jis trumpesnis. Ausys, priekinių kojų užpakalinės dalys ir uodega apaugę kur kas ilgesniu, puošniu kailiu. Kaklą puošia prabangi apykaklė. Leidžiamos visos kailio spalvos ir jų deriniai.

Būdas

Tibeto spanieliai yra labai protinga veislė, mėgstanti bendrauti su žmonėmis. Nors su nepažįstamaisiais šie šunys gali elgtis atsargiai ir nebendrauti, su savo šeima elgiasi itin draugiškai. Tibeto spanieliai yra itin jautrūs šuneliai, gebantys jausti menkiausius Jūsų nuotaikos svyravimus ir tinkamai į juos reaguoti.
Kadaise dar senovėje Tibeto spanieliai saugojo vienuolynus, jie ir šiandien išliko sargūs bei itin budrūs. Nepaisant to, šie šunys nelinkę be reikalo loti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu