Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Tibetan Terrier - Tibeto terjeras

Nepaisant veislės pavadinimo, Tibeto terjerai nėra tikri terjerai – jie taip vadinami dėl savo dydžio. Tai – sena veislė, auginta Tibeto vienuolių dar prieš 2000 metų. Dėl to veislė dar vadinama Šventaisiais Tibeto šunimis. Vienuolynuose šie šunys atliko draugų, sargų ir, kartais, ganytojų vaidmenį.

Išvaizda

Tibeto terjerai yra vidutinio dydžio, tankiai apaugę kailiu, tvirtos išvaizdos šunys. Jų kūno proporcijos privalo būti kiek kampuotos, priminti kvadratą. Veislės ūgis pagal standartą turėtų būti 38-40 cm, o svoris – 8-13 kg (patinai stambesni).
Galva turi būti vidutinio dydžio, nei per plati, nei per ilga. Tik dėl to, kad yra gausiai apaugusi ilgu, papurusiu kailiu, ji atrodo gerokai didesnė nei yra iš tikrųjų. Gana toli viena nuo kitos esančias didelės akys gali būti nuo tamsiai rudos iki juodos spalvos, jos dažniausiai slepiasi po tankiu ilgu kailiu. Būdingos galvos šonuose nuleistos ausys. Jos apaugusios ilgais plaukais, todėl atrodo gerokai didesnės nei yra. Kaukolė tarp ausų plokščia. Juoda nosis nedidelė, primena sagutę.
Kaklo ilgis proporcingas kūnui. Nugara lygi. Krūtinė plati, gili. Juosmuo išlenktas.
Priekinės kojos tiesios ir stiprios. Užpakalinės šiek tiek ilgesnės už priekines ir dar tvirtesnės. Letenos didelės, plokščios ir apvalios. Jas dengia tankus kailio sluoksnis, dėl to letenos atrodo dar didesnės. Vidutinio ilgio gausiai apaugusi ilgu kailiu ir yra laikoma užriesta virš nugaros.
Būdingas dvisluoksnis kailis. Pavilnė privalo būti minkšta, tanki, vilnonės tekstūros. Dengiantis kailio sluoksnis gali būti tiek tiesus, tiek ir šiek tiek banguotas. Savrbu, kad būtų ganėtinai ilgas ir pasišiaušęs – šilkinė ar vilnonė tekstūros nepriimtinos. Leistinos bet kokios kailio spalvos ar jų deriniai.

Būdas

Tibeto terjerai yra itin protingi ir jautrūs šunys. Nuo pat atsiradimo veislė vertinama dėl ypatingo atsidavimo šeimininkui ir draugiškumo. Jų būdas itin švelnus ir harmoningas - yra tikinčių, kad toks taikus šių šunų būdas išugdytas dar tais laikais, kai jų protėviai gyveno Tibeto vienuolynuose. Dėl puikaus būdo, ši veislė labai tinkama auginti šeimoms, turinčioms vaikų. Su mažaisiais Tibeto terjerai elgiasi atsargiai, tarsi suprasdami, kad jie yra kur kas lengviau pažeidžiami nei suaugusieji .
Veislė tinkama auginti ir mieste, bute, nes lengvai prisitaiko prie supančios aplinkos, nėra linkę triukšmauti ar labai dūkti. Viskas ko jiems reikia – tai kasdieniai pasivaikščiojimai gryname ore. Tibeto terjerams itin patinka sniegas, tad žiemos metu suteikite jiems progą ilgiau pasivaikščioti kieme, pažaisti pusnyse.
Dresuoti šiuos šunis nėra itin lengva, bet kai jie pagaliau supranta, ko iš jų tikimasi, klusniai vykdo komandas ir visa galva pasineria į pamokas. Patartina Tibeto terjerus pradėti dresuoti dar nuo mažų dienų – taip šuniukas lengviau įsisavins, ko iš jo tikimasi ir vyresnaime amžiuje lengviau apsiduos dresūrai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu